Alkoholio padariniai – nužudytas sutuoktinis


Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė šiandien Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje savo vyro nužudymu kaltinama 27-erių metų Telšių rajono gyventoja.

Praėjusių metų lapkričio 1-ą dieną viename Telšių rajono kaime gyvenančiai šeimynai įvyko tragedija, kurios priežastis – didelis alkoholio kiekio vartojimas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad Visų šventųjų dieną sutuoktiniai, aplankę kapines, šventę paminėjo vartodami alkoholį. Iš pradžių svečiavęsi pas močiutę, vėliau grįžę į namus jau stipriai įkaušę, kartu su draugais sutuoktiniai nevengė išlenkti vieną kitą taurelę.

Vyrui nuėjus miegoti, žmona vakarojo su atvykusiais svečiais. Besilinksminant su draugais ramybę sudrumstė iš lovos pakilęs vyras, kuris atėjęs į bendrą kambarį ir nė žodžio neištaręs griebė savo žmonai už kaklo. Moteris greitai ištrūko iš sutuoktinio rankų ir norėdama jam atkeršyti griebė šalia buvusį peilį bei dūrė jam į pilvo sritį.

Šalia buvę liudininkai iškvietė policiją ir greitąją pagalbą. Vyrą nuvežus į ligoninę jo išgelbėti nepavyko – po kelių valandų nukentėjusysis mirė.

Ištyrus mirusiojo kraują, jame buvo rasta 3,02 % (promilės) etilo alkoholio, patikrinus nusikaltimą padariusią žmoną, jai nustatytas 3,27 % promilės girtumas.

Byloje nukentėjusiais pripažinti sutuoktinių vaikai, kurie nusikaltimo metu buvo netoliese.

27-erių metų kaltinamoji žmona anksčiau ne kartą skundėsi vyro naudojamu smurtu prieš ją. Dar praėjusiais metais buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Iš karto po įvykio, teismo nutartimi, vyrui buvo skirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi skyriumi nuo nukentėjusiosios.

Pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 3 papunktį kaltinamajai gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2016.02.27; 09:46

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *