ALTER – G treniruoklis, skirtas būtent garbaus amžiaus žmonėms


Šis straipsnis – tęstinė informacija, susieta su senėjančiųjų žmonių judėjimo poreikiais NASA pažangos kontekste. Tai – inovatyviausių kosmoso technologijų integracija į kasdienį senjorų gyvenimą.

Kreipiant dėmesį į statistinius duomenis Lietuvoje, kurie rodo, kad senstančiųjų daugėja, o inovatyvių paslaugų fizinės sveikatos tausojimo srityje iki šiol šiai visuomenės grupei vis dar nėra, būtina imtis revoliucinių sveikatos tausojimo iššūkių. Daugeliu atvejų fiziniam aktyvumui vis dar tebenaudojamos senosios judėjimo priemonės, metodai, būdai bei formos.

Vidutinio ir garbaus amžiaus sulaukusieji verti geriausių treniruoklių Pasaulyje.

Kalbama būtent apie Alter-G treniruoklius. Tai – antigravitaciniai prietaisai, sukurti specialiai senjorams. Jie aktualūs būtent Lietuvai, nes šių prietaisų tiesiog dar nėra mūsų rinkoje, o poreikis – didžiulis ir nuolat auga. Auga dėl sparčiai senstančios visuomenės.

Alter-G treniruoklis – revoliucinis osteoporozės (kaulų retėjimo), diabeto ir širdies raumens problemų sprendimo pagalbininkas. Jis taip pat gali sumažinti artrito skausmus, nerimą ir depresiją. Apsaugo fizinių funkcijų susilpnėjimą Jis leidžia ženkliai mobilizuoti kasdieninę judamąją veiklą – vaikščiojimą.

Labiausiai pasiteisinančios fizinių pratybų sritys:

Ištvermės ugdymas: ėjimas stiprina raumenis ir gerina širdies bei kraujotakos sistemas.

Jėga: didina raumenų masę ir sumažina su amžiumi susijusią raumenų bei kaulinio audinio atrofiją.

Judesių amplitudė:  gerina bendrą sveikatos būklę.

Balansas: – sumažina kritimo tikimybę, moko kontroliuoti judesius ekologinės-dinaminės aplinkos kontekste.

Pacientai arba klientai ženkliai padidina vaikščiojimo atstumus bei tempą. Su kitais treniruokliais pasiekti tokių gerų rezultatų tiesiog neįmanoma. Tai nereiškia, kad Alter-G gali gydyti nuo peršalimo ar slogos. Tačiau šis treniruoklis gydo kelio ir klubo sąnario skausmus.

Funkcinė reabilitacija

Fiziškai silpni pagyvenę asmenys, sulaukę funkcinės reabilitacijos ir terapijos paslaugų, ženkliai sustiprina savo jėgas visose srityse. Jeilio Universiteto mokslininkai dar 2002 metų spalio 3 dieną leidinyje “The New England Journal of Medicine“ pranešė, kad beveik pusei tiriamųjų (45 proc.) po 7-erių mėnesių fizinių krūvių būtent šio treniruoklio pagalba padidėjo vestibularinio aparato našumas ir raumenų jėgos funkcijos.   

Buvo panaikintas apatinių galūnių judėjimo diskomfortas – atstatyta eisena be pagalbinių priemonių (lazdų). Išspręsta antsvorio reguliavimo problema. Buvo įgyvendinta plati Alter-G paslaugų teikimo programa ligoninėse bei fizinės terapijos klinikose, įskaitant gyvybės priežiūros centrus, pensionus Amerikoje, Steadman Hawkins, UCSF, NovaCare, Stanfordo universite, Harvardo universitete ir Walter Reed Army Medical Centre.

Apibendrinimas

Alter-G – NASA integruota technologija žmonijai. Ji veikia nesvarumo būklės sukūrimo principu treniruoklio viduje (tarsi mėnulyje), kuriame esantis pacientas arba klientas patalpinamas į specialųjį vaakuminį maišą. Jo viduje sukuriamas reikiamas nesvarumo būklės procentas pagal ligos gydymo strategiją. Taip žmogus judėdamas nesvarumo būklės principu efektyviau išsigydo arba palaiko sveikatą.

Išvada

Ilgalaikiai tyrimai užsienyje įrodė revoliucinį prietaiso pranašumą bei poreikį senstančioms Pasaulio bendruomenėms. Lietuvoje šis prietaisas neabejotinai taps konkurencingu. Konkurencingu jis taps ir Baltijos šalių bei visame Rytų Europos regione.

Taigi Lietuvai tokie treniruokliai neginčijamai reikalingi. Beje, reikalingi kuo skubiau.

Straipsnio autorius Andrius Kaveckas yra Biomedicinos mokslų magistras, kūno kultūros mokytojas – ekspertas.

2013.02.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *