Ambicingi Vladimiro Putino planai užminuotame Kaukaze


Kaip ir Leonidas Brežnevas anksčiau, dabartinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas svajoja apie turizmo plėtrą Kaukazo respublikose. Bet ši politika atsimuša į nestabilumą ir korupciją.

Taip rašo Pjeras Avrilis laikraštyje “Le Figaro”.

„Pasak kompanijos „Šiaurės Kaukazo kurortai“ vadovų, po trejų metų kalnų slidinėjimo kurortas Archyzas bus panašus į „Trois Vallées”. Archyzas, būsimasis rusų slidžių sporto centras, plyti į vakarus nuo Elbruso kalno Karačiajevo Čerkesijoje respublikoje.

Šiam kadaise Leonido Brežnevo ir Žoržo Pompidu sumanytam projektui realizuoti Caisse des dépôts et consignations (Depozitų ir konsignacijų kasa) pernai sudarė sutartį su Rusijos šalimi įsteigti bendrą įmonę, kurioje 51 proc. priklauso Maskvai, – rašo leidinys.

„Anksčiau svajonė buvo protingesnė: nuo rytinės iki vakarinės Kaukazo priekalnės iki 2020 metų pastatyti septynias kalnų slidinėjimo stotis su 1100 km nusileidimų, kurie į rytus pritrauktų turistų, šiandien vykstančių į Alpes. Vladimiras Putinas gyrė Kaukazo sniego kokybę ir žadėjo turistams europiečiams galimybę slidinėti nuo Juodosios jūros iki Kaspijos jūros. O Dmitrijus Medvedevas svajojo užtvindyti Kaukazą pinigais, kad kovotų su islamiškuoju terorizmu ekonominėje erdvėje, nes ekonominis metodas laikomas veiksmingesniu už represinį“, – rašo straipsnio autorius.

Caisse des dépôts et consignations”, investavusi į bendrą įmonę 4,9 mlrd. eurų, koncentruoja savo investicijas dviejuose kurortuose: Archyzo ir Mamisono (Šiaurės Osetija), kuris vadinamas būsimuoju „Alpe d‘Huez“- rašo korespondentas.

„Kitos Kaukazo respublikos laikomos ne tokiomis „stabiliomis“ ir ne tokiomis „perspektyviomis“ panašiems projektams įgyvendinti artimiausioje perspektyvoje. Rusijos VRM duomenimis, 2012 metais buvo sunaikinti 363 islamistai, 500 islamistų – sužeista (čia – Rusijos pateikiama terminologija). 200-ai policininkų ir 70-imt civilių asmenų nužudyti. Vietinių turistinių paslaugų kokybė ne per geriausia. Pagaliau, pinigų įplaukos toliau skatino korupciją. „Regiono įvaizdis ne itin patrauklus, visų pirma, klientams, pripratusiems prie Vakarų standartų“, – sako Andrejus Maksimovas iš Politechnologijų centro.

„Dėl tokio nepasitikėjimo beveik dešimteriopai sumažėjo valstybinių dotacijų Kaukazo regionui. Jeigu regiono sunkumai nebus įveikti, tai prilygs Rusijos politikos segmento Kaukazo atžvilgiu žlugimui“, – rašo leidinys.

Šaltinis: leidinys „Le Figaro”

2013.01.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *