Amerikietis įsilaužėlis prasiskverbė į Eliziejaus rūmų kompiuterius iki Fransua Hollando išrinkimo


Prancūzijos savaitraščio “Express” duomenimis, kompiuterinio viruso pagalba buvo šnipinėjama Prancūzijos prezidento aparate. Taip rašo Marta Serafini laikraščio “Corriere della Sera” svetainėje.

„Istorija tarsi parašyta filmų apie šnipus scenaristo. Prancūzijos savaitraštis “Express” papasakojo, kad įsilaužėlis (matyt, amerikietis) sugebėjo pramušti „skylę“ Eliziejaus rūmų kompiuterinėje sistemoje. Ataka buvo įvykdyta tarp dviejų prezidento rinkimų turų, o tai politiniu požiūriu gana delikatus laikotarpis Prancūzijai“, – rašo leidinys.

„Misijos tikslas – žinoti apie projektus, slaptus pranešimus, griežtai įslaptintą artimiausių tada dar buvusio valstybės vadovo Nikolia Sarkozy bendradarbių susirašinėjimą. Įsilaužėliui pavyko prasiskverbti į Eliziejaus rūmų kompiuterinį tinklą, siunčiant ten dirbantiems įvairiems žmonėms pasiūlymus susisiekti su pakištu prezidento portalu.

Dėka šitos gudrybės, pagrįstos socialinių tinklų priėmimu ir dėka į “Flame” panašaus viruso, sukurto JAV ir Izraelyje, nieko neįtariantys abonentai davė informaciniam piratui įėjimo raktus. Įsilaužėliai atakavo artimiausius prezidento bendražygius, taip pat ir vyriausybės patarėjus bei Eliziejaus rūmų generalinį sekretorių Ksavje Miuską“, – pasakoja straipsnio autorius.

Amerikiečiai formaliai paneigė informaciją, pavadinę ją „neidentifikuotų šaltinių pareiškimais“. Paryžiuje kalbama: „Tai buvo masinė ataka. Bet ji vyko prieš keletą mėnesių, šiaip ar taip, prieš tai, kai Fransua Hollandas pradėjo eiti pareigas“.

Pasak anoniminio šaltinio, atsakiusio į “Express” klausimus, JAV vykdė tą ataką, kad sektų rinkiminės kampanijos eigą, arba amerikiečiai nusprendė stebėti sąjungininkus, palaikančius glaudžius kontaktus su Artimųjų Rytų šalimis. Šiaip ar taip, pabrėžia Prancūzijos savaitraštis, kalbama apie hipotezes.

Nuotraukoje: Prancūzijos prezidento rinkimus pralaimėjęs Nikolia Sarkozy. Viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų, jog Prancūzijos prezidento rinkimų kampanijos metu kompiuteriniai piratai buvo įsiskverbę į prezidento pareigas tada dar ėjusio Nikolia Sarkozy darbuotojų ir jo pagalbininkų kompiuterius.

Šaltinis: “Corriere della Sera”

2012.11.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *