Andrėjus Illarionovas: „Rusiją sustabdys tik karinė jėga“


„Vienintelis dalykas, kurio bijo Vladimiras Putinas, – tai karinė jėga, nukreipta prieš Rusijos kariuomenę“. Taigi Kremlius bijo tik karinio  Vakarų ir NATO įsikišimo. Tai – buvusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjo ekonominiais klausimais Andrėjaus Illarionovo žodžiai.

Šią nuomonę A.Illarionovas išdėstė Zalcburge, dalyvaudamas tarptautinėje konferencijoje, kurią surengė International Peace Institute ir Salzburg Global Seminar. Šį puikiai Rusiją pažįstančio A.Illarionovo pranešimą komentuoja leidinys „Der Standard“.

Žodžiu, V.Putinas nebijo jokių, net pačių didžiausių ekonominių sankcijų, kuriomis jį baugina Amerika ir Europos Sąjunga.

Net ir pačios aršiausios ekonominės sankcijos nepakeis V.Putino elgesio Ukrainoje.

A.Illarionovas mano, jog „Šaltąjį karą“ nūnai Kremlius traktuoja kaip Trečiąjį pasaulinį karą, o tuos veiksmus, kuriuos dabar Ukrainoje atlieka rusų kariai, – Ketvirtuoju pasauliniu karu, nukreiptu prie Vakarų pasaulį.

A.Illarionovas įsitikinęs, jog .Putinas svarsto tik du variantus. Abu Ukrainai – labai blogi. Arba Ukraina tampa Rusijos satelite, panašiai kaip okupuotas ir aneksuotas Krymas, arba ji bus sunaikinta kaip nepriklausoma valstybė.

Nuo šių ketinimų V.Putiną atbaidytų tik reali karinė Vakarų pasaulio pagalba Ukrainai.

Nuotraukoje: buvęs Vladimiro Putino patarėjas Andrėjus Ilarionovas šiuo metu dirba moksliniame JAV Karo institute.

Informacijos šaltinis – „Der Standard“

2014.08.29; 07:08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.