Andrius Kubilius neteisus – alternatyva egzistuoja


Jau keleri metai iš premjero Andriaus Kubiliaus vis girdime – “reikia veržtis diržus, kitos alterntyvos nėra”… Reikia mažinti išmokas mamoms, auginančioms vaikučius, nes kitos alternatyvos nėra. Reikia taupyti atimant iš pensininkų jų teisėtas ir taip jau seniai mažas pensijas. Negalima didinti algų, nes bus blogai.

Ir ypatingai labai mėgsta pasipuikuoti savo išvykose į užsienio šalis –  koks jis šaunuolis, kad užveržė lietuviams diržus, o jie vis dar patenkinti. Ir čia, deja, jis teisus. Taip, lietuviai atrodo patenkinti, kad net nebando protestuoti ar garsiau pasakyti – jūs neteisus, premjere!

Jie nuolankiai su tuo susitaikę laukia, gal vis gi kada nors bus geriau, o kiti nusispjovę kraunasi lagaminus ir bėga į užsienį, kuriame premjeras mėgsta pasigirti savo eksperimentais su baigiančia išsivaikščioti tauta. Kai kurie, labiau įsimylėję partijas, nei gyvenimą, net patikėjo premjero vis kartojamomis mantromis, kad kitaip niekaip neišbrisim, tik atimant iš pačių neturtingiausiųjų. Deja, turime pasakyti, kad be reikalo patikėjo. Premjeras nežinia, sąmoningai, ar ne, bet sakė ir sako netiesą.

Pradėkime nuo to, kad tik tapęs premjeru, Andrius Kubilius elgėsi negarbingai, užsipuldamas savo pirmtaką, buvusį premjerą – anekdotą (taip pastarąjį įvardijo savo knygoje rašytojas V. Petkevičius –  “…koks trumpiausias anekdotas Lietuvoje? – Gediminas Kirkilas premjeras…”) ir manydamas, kad mes, visi praradę atmintį, visiškai pamiršome, kaip G. Kirkilas tapo premjeru. Kam su atmintimi tikrai blogai, priminsiu: G. Kirkilas premjeru tapo todėl, kad taip nusprendė ne LR Prezidentas ir Seimas, o todėl, kad to užsigeidė “valstybininkų” klanas. Apie tai sutarė “darbiečio” Jono Pinskaus pirtelėje, dalyvaujant dar vienam V. Uspaskich parankiniui Kęstučiui Daukšiui, suprantama, pačiam G. Kirkilui, UAB ”Dujotekanos” vadovui R. Stonui, dabar grąsinančiam Lietuvą užtampyti po teismus, jei bus paviešintos garsiosios VSD (12) pažymos, bei politologui R. Lopatai.

Apie tai matomai buvo žinoma ir premjerui A. Kubiliui, nes kažkodėl jo vadovaujami konservatoriai taip pat vieningai pabalsavo už G. Kirkilą. Negana to, kad buvo sudalyvauta purviname antikonstituciniame sandėryje su “valstybininkais”, bet dar ponas A. Kubilius užtikrino G. Kirkilo vyriausybei paramą, be kurios tas būtų neprasilaikęs nė dienos. Taip kad tiesa, ponas  A. Kubiliau, yra ta – nepasiruošimas krizei, tai G. Kirkilo ir jo ministrų nusikaltimas prieš Lietuvą, bet šį nusikaltimą daryti leidote Jūs su savo balsais Seime. Dar didesnę atsakomybę ponui A. Kubiliui, kaip valdančiosios koalicijos lyderiui, būtina prisiimti dėl to, kad gavus valdžią nebuvo padaryta nieko, kas buvo žadėta prieš rinkimus, ir nežengta link moralios politikos.

Visų pirma, nesukurta Seimo komisija, kuri išaiškintų  krizės priežastis ir ypač sunkias jos pasėkmes šalies žmonėms, taip pat, kodėl nebuvo jai atitinkamai pasiruošta ir laiku nesureaguota. Iki dabar nusikalstamai toleruojama nekontroliuojama monopolistinė Skandinaviškų bankų veikla, kuri, pagal TVF ekspertų nuomone, Lietuvą pavertė skurdžių šalimi. Toleruojama jų savivalė, neskelbiami didžiuliai bankininkų atlyginimai ir premijos krizės metu. Visai neaišku, kaip jie pasidalino krizės naštą, kurią patys ir sukėlė. Yra duomenų, kad per pastarajį dešimtmetį bendroje sumoje jie Baltijos šalyse gerai pasipelnijo, mus įstumdami į skurdo ir skolų duobę.

Negi ponas premjeras ir partijos vadovas taip ciniškai pamiršo  atrodo nuoširdžiai duotą pažadą prieš rinkimus – priversti nubausti V. Pociūno šmeižikus ir išardyti  “valstybininkų” klaną. Atrodo, esu patyręs poltikoje ir jau pripratęs, kad dauguma kolegų, vos gavę valdžią, vieną sako, o visai kitą daro. Bet tikrai buvau patikėjęs ir Rasa Juknevičiene, ir A. Kubiliumi, kad gavę šią valdžią susitvarkys bent su juodžiausia neteisybe ir savivale mūsų valstybės gyvenime. Mintyse turėjau baisias apgavystes, valstybės turto ir lėšų nebaudžiamas vagystes, korupciją, valdininkijos visagalybę.

Suprantama, tikėjau, jog sutvarkys specialiąsias tarnybas, kad jos tarnautų ne „dujotekanščikams“, o Lietuvai,  bei gins šalies žmones. Deja, pasirodo buvau naivus ir kvailas. Ponui premjerui, kaip ir jo pirmtakui, reikėjo tik posto ir valdžios. Beje, įdomu kas galėtų paneigti Seime ir tautoje sklaidžiusią nuomonę, kad LEO lt  afera buvo suderinta ir su ponu premjeru? Matomai ne šiaip sau darbo grupėje kurpiant šią amžiaus aferą darbavosi ir konservtorių dabartinis URM ministras, A. Kubiliaus patikėtinis Audronius Ažubalis.

Pastebėkite – vienintelis iš opozicijos ir vienintelis iš Seimo narių. Vėl gi, kas gali paneigti, kad ponas premjeras buvo suinteresuotas taip dosniai atsilyginti “VP dešimtukui” išformuojant LEO lt, nesuprantama, už ką jiems sumokant 680 miljonus litų ir dar pasižadant nieko nebausti ir neįvardinti kaltų už apie 3 milijardų litų vagystę iš valstybės. Kaip juos beįvardysi, jei jie ir taip žinomi? Tačiau, štai čia ir slypi didžiulis rezervas į valstybės aruodą, o ne iš jo. Panašaus dydžio, apie 3-4 miljardų litų nuostolį kasmet patiria valstybė dėl “kiaurų” kontrobandai valstybės sienų, ypač Klaipėdos uoste, bei super korumpuotų teisėjų, ciniškai paleidžiančių iš teismo salės užkietėjusius visai šaliai žinomus kontrobandininkus.

Dar, ponas premjere, Jums alternatyvus rezervas, kurį panaudojus, o teisingiau sunaikinus, galima sutaupyti vėl apie 2 – 3 milijardus litų. Panaikinkite visus įmanomus tarpininkus viešuosiuose pirkimuose, kuriems nubyra iki 20 proc. nuo 17 milijardų. Tai ne tik pinigai, bet ir didžiulis kriminalas, kuris jau baigia suėsti valstybės kūną. Bet, norint taip pasielgti, būtina atsiriboti nuo  Prezidentės truputį apskabyto, bet dar labai galingo “valstybininkų” klano. Ir netikėkite, kad jie jums nepavojingi. Jie pavojingi šaliai, nes ir toliau įtakoja valstybės gyvenimą, bei leidžia sau viešoje vietoje – vienoje iš Vilniaus kavinių – susitikinėti su dabartiniu generaliniu prokuroru D. Valiu, matomai ne kavos pagerti.

Po to jis dalyvauja “valstybininkų” atstovės R.Miliūtės laidoje (LRT). Taip, kad jie gajūs ir galingi, bei nesiruošiantys atleisti jiems nuotaiką gadinusiems. Nesitikėkite, jie nepasigailės ir Jūsų, premjere. Kai matys, kad gali jus paaukoti, taip ir padarys. Juk jie moka gauti ar sukurpti operatyvinę informaciją apie eilinę sensaciją, ir toliau veikia jų ruporas “Lietuvos rytas”, su savo TV, nacionalinis transliuotojas. Kiti, jei tik pajus, kad Jūs nusilpote, taip pat „pasigaus“. Norėtumėm patarti surasti savyje drąsos – prisipažinti klydus. Viešai išpažinti, kad jie Jus spaudė, ir kad Jūs, nuo dabar viską apmastęs, vis tik nusprendėte tarnauti savo tautai, kad atsiminimai apie Jus būtų skaidrūs.

Deja, atrodo įsisvajojau… Buvo daug galimybių ponui A.  Kubiliui taip pasielgti ir paskelbti karą vagims. Rimtą karą, ne žodinį. Taip nušauti kelis zuikius – sutramdyti suįžulėjusį kriminalą, vagiantį iš valstybės, ir sutaupyti biudžetui pinigų. Ponas premjere A. Kubiliau, Jūs turite nedidelį, bet vis tik šansą tapti atsinaujinančios Lietuvos  vedliu. Tai realu, reikia ne tiek daug: tik drąsos, nusimesti arogancijos rūbą- graužiantį sveiką kūną, ir ypač dvasią, bei pasiaukoti didžiausių šalies gyventojų lūkesčių įgyvendinimui.

O jie nenori miljardų, jie nori tik darbo, normalių algų, žmoniškesnių pensijų, padoraus elgesio iš valdininkijos pusės ir nors truputį elementaraus teisingumo. Gerbiamas premjere, tai tiek nedaug, reikia tik ryžtis. Štai alternatyva toms Jūsų nevykusioms kalboms apie diržų veržimą. Teisingai, veržkite diržus vagims, tinginiams, nedorėliams, kyšininkams ir netikusiems teisėsaugininkams.

Todėl Tautos ateities forumas (www.taf.lt) nori padėti premjerui ir partijos vadovui A. Kubiliui apsipręsti išnaudoti paskutinę galimybę pereiti į daugumos žmonių pusę. Mes taip pat norime parodyti Seimui ir Prezidentei Lietuvos žmonių ryžtą nebesitaikstyti su šalies moralės ir teisės degradavimu, pasireiškiančiu visišku nebaudžiamumu, teisėsaugos išsuskinėjimu nuo didžiulių, vis besikaupiančių problemų nesprendimo. Gana, visi pavargome nuo pažadų.

Atėjo laikas konkretiems darbams ir konkretiems rezultatams. Vagys, kyšininkai, kontrobandininkai, aferistai turi būt įvardyti, ir sėdėti ne ministerijose ar Seime, o ten, kur jiems ir priklauso būti. Manau, kad šalies žmonės parodys savo pritarimą TAF‘o pozicijai savo dalyvavimu pilietinėse akcijoje.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius.

2012.01.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.