Ankara neigia pranešimus, esą Turkijos aviacija trukdė skristi Graikijos premjero sraigtasparniui


Graikijos premjeras A. Tsipras bendrauja su Agatonio salos gyventojais. EPA-ELTA nuotr.
Turkijos aviacija netrukdė skristi sraigtasparniui su Graikijos premjeru Alexiu Tsipru, kuris vyko į Agatonio salą pažymėti su jos gyventojais Graikijos nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos. Tai pirmadienį pranešė Anatolijos naujienų agentūra, remdamasi šaltiniu Turkijos saugumo pajėgose.

Pasak jo, Graikijos premjero sraigtasparnio niekas nepersekiojo, o Turkijos karinių oro pajėgų naikintuvai vykdė planinę užduotį.

Anksčiau pirmadienį naujienų portalas „Newsit.gr.“ pranešė, kad Turkijos lėktuvai privertė sraigtasparnį nukrypti nuo kurso ir manevruoti nedideliame aukštyje, kol jam pavyko nusileisti Agatonio aerodrome.

Pirmadienį Graikijos premjeras lankėsi Agatonyje, šiauriausioje Dodekaneso salyno saloje. Agatonis yra už 30 kilometrų nuo didesnės Patmo salos ir visai arti Turkijos pakrantės. Saloje gyvena tik 185 žmonės. Pasak apžvalgininkų, Graikijos ministras pirmininkas savo vizitu į Agatonį šalies nacionalinės šventės dieną ketina pasiųsti Ankarai žinią, kad Graikija nepakęs savo suvereniteto pažeidimų.

Pirmadienį Graikija pažymėjo nacionalinio išsivadavimo revoliucijos prieš 400 metų trukusį Osmanų imperijos jungą 198-ąsias metines.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.03.26; 06:30
print