Anksčiau rinkimuose dalyvaudavo tik besidomintys politika…


Skaitytojo laiškas

Būčiau labai laimingas, jeigu mūsų šalies gyventojų daugumą sudarytų sąmoningi piliečiai, kurie suprastų, kad būtent jie yra savo likimo kalviai. Būčiau laimingas, kad suprastų, kad tik jie yra šalies, kurioje gyvena, šeimininkai, ir nėra jokios reikšmės, kokios jie tautybės ar tikėjimo.

Būtų gerai, jeigu kiekvienas suprastų, kad valdžia yra jo tarnas ir tik nuo kiekvieno pasirinkimo balsuojant už vieną ar kitą asmenį priklauso gyvenimo kokybė. Labai gaila, kad daugelis rusakalbių, o taip pat ir lietuvių, šito niekaip nesupranta.

Kad paveiktume valdžią priimant svarbius sprendimus, mes, buvę Vilniaus sąjūdiečiai, juk kiek organizavome mitingų ir piketų… Tačiau į mitingus daugiau kaip du tūkstančius piliečių niekaip nesurinkdavome! Jeigu susirinktų 20 tūkstančių, tai jau valdžia neturėtų kur dingti – būtų priversta paklusti piliečių valiai.

Visada pavydėjau JAV, į kurią suvažiavę įvairių tautybių ir įvairių kraštų žmonės sukūrė tokią turtingą ir galingą valstybę. Vargu ar kas susimąsto kaip ji sugebėjo tokia tapti. Mano žiniomis, labai didelę įtaką turėjo tai, kad ankščiau rinkimuose dalyvaudavo tik tie, kurie domėdavosi politika ir buvo vienos ar kitos partijos rėmėjai. Jie niekada nebalsuodavo už nežinomą kandidatą. Jie išnagrinėdavo to kandidato gyvenimą nuo pat mokyklos suolo, todėl žemos moralės asmenims kelias į Kongresą ar Senatą tapdavo užkirstas. Rinkimuose paprastai dalyvaudavo tik 30-40 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių.

O pas mus pastoviai agituojama – visiems dalyvauti rinkimuose! Argi gali nesidomintis politika žmogus suprasti, kas yra įstatyminė valdžia, vykdomoji valdžia, kokias funkcijas atlieka Prezidentūra? Labai skaudu būna girdėti kalbas žmonių, kurie dėl įvairių bėdų kaltina valstybę. Mano manymu, tokie neišprusę žmonės negali vadintis piliečiais. Norint, kad kiltų mūsų valstybės gerovė, tai, mano manymu, turėtų būti priimtas įstatymas, kuris leistų gauti rinkėjo pažymėjimą tik išlaikius specialųjį testą.

Labai skaudu buvo girdėti, kad 60 proc. rusakalbių Lietuvos piliečių teigiamai žiūri į Vladimiro Putino Rusijos režimą ir tiki Rusijos televizijos kanalais transliuojamomis žiniomis.

Manau, kad dėl to mūsų valstybė labai pažeidžiama. 

Nuotraukoje: laiško autorius Juozas Barškietis.

2016.01.23; 06:08

print

Vienas komentaras

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.