Anos Politkovskajos sūnus smerkia sandėrį su teisiamuoju policininku


Anos Politkovskajos sūnus pasmerkė Rusijos teismo sandėrį su buvusiu policijos karininku, apkaltintu sąsajomis su jos nužudymu.

Taip praneša “The Guardian”, remdamasis “Associated Press” agentūra.

„Dmitrijus Pavliučenkovas apkaltintas tuo, kad padėjo sekti žurnalistės judėjimą, ir sudaręs sandėrį su tardymu, stos prieš teismą.

Taigi atskirai bus teisiamas tariamas žudikas Rustamas Machmudovas ir dar keturi kaltinamieji“, – perduoda AP korespondentas. Žurnalistės sūnus Ilja Politkovskis pareiškė, kad D.Pavliučenkovo sandėris pagreitins jo bylos nagrinėjimo procedūrą, bet tai reiškia, kad valdžia neapklausinės svarbių liudytojų.

„Ana Politkovskaja buvo nužudyta per Vladimiro Putino gimtadienį, ir tai skatina gandus apie galimas sąsajas su valdžia, kurią dirgino žurnalistės reportažai apie kariškių žiaurumus Čečėnijoje“, – rašo leidinys.

D.Pavliučenkovas, kaip žinoma, yra pareiškęs, kad už žmogžudystės slypi Borisas Berezovskis ir čečėnų separatistų lyderis Achmedas Zakajevas, sakoma leidinyje.

„Tai politiškai motyvuota versija“, – cituoja leidinys advokatę Aną Stavickają, atstovaujančią A.Politkovskajos giminaičių interesams.

Nuotraukoje: kritiškai apie Rusijos tikrovę rašiusi žurnalistė Ana Politkovskaja, nužudyta būtent per Rusijos prezidento Vladimiro Putino gimtadienį. Lietuvoje išleista jos knyga „Rusijos dienoraštis”.

Šaltinis: „The Guardian”

2012.12.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *