Anot Rusijos ambasadoriaus, Paryžius išlieka svarbiu Maskvos partneriu


Maskva laiko Prancūziją svarbia ir privilegijuota partnere, interviu penktadienį televizijos kanalui „CNews“ sakė Rusijos ambasadorius Prancūzijoje Aleksandras Orlovas.

„Prancūzija pasaulyje užima ypatingą vietą, taip pat ir mūsų santykiuose. Šalis pastaruosius 300 metų buvo svarbi ir privilegijuota Rusijos partnerė“, – sakė A. Orlovas ir pridūrė, kad santykiai tarp abiejų šalių buvo užmegzti per Rusijos caro Petro I Didžiojo vizitą Prancūzijoje 1717-aisiais.

Ambasadorius taip pat pabrėžė Rusijos norą, kad Prancūzija būtų stipri valstybė. Anot A. Orlovo, būsimasis Rusijos lyderio Vladimiro Putino ir Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) susitikimas įrodys, kad yra svarbus įvykis dvišaliuose santykiuose. Su Rusijos lyderiu E. Makronas aptars tarptautinio terorizmo grėsmę, konfliktus Ukrainoje ir Sirijoje.

Rusijos lyderio susitikimas su E. Makronu Versalio rūmuose numatytas gegužės 29-ąją d. Abu lyderiai Didžiuosiuose Trianono rūmuose Versalyje atidarys meno ir kultūros muziejaus „Ermitažo“ paruoštą parodą, kuri skirta 300-osioms Petro I Didžiojo vizito Prancūzijoje metinėms. Kremliaus spaudos tarnyba pabrėžė, kad caro vizitas Prancūzijoje žymi tvarių dvišalių santykių pradžią.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.27; 04:05

print