„Anži” (Machačkala) – keisčiausias futbolo klubas pasaulyje


Komandą finansuoja užslėptas milijardierius, moka savo futbolo žvaigždėms iki 350 tūkst. svarų per savaitę.

O į naminius mačus skraido net už 1200 mylių, – taip apibūdina “The Independent” futbolo klubą „Anži“.

Žurnalistas Timas Ričas nusprendė papasakoti anglų aistruoliams, koks gi tas klubas, kuris viešėjo Didžiojoje Britanijoje ir žaidė su „Liverpuliu“. Autorius aptiko ir kitokių „Anži“ keistenybių: komanda hipotetiškai turi kelti Machačkalos įvaizdį, bet žaidėjai tame mieste būna „tik mačų dienomis ir kaustomi griežtų saugumo priemonių“, o taip pat „rungiasi dėl čempiono titulo šalyje, iš kurios daugelis Dagestano gyventojų nori išvažiuoti“.

„Anži“ futbolininkai – vieni iš geriausiai apmokamų sportininkų planetoje, tęsia autorius. „Bet „Anži“ niekas nekalba apie pinigus“, – stebisi jis.

Pavyzdžiui, Lasana Diara savo perėjimą į „Anži“ paaiškino noru žaisti kartu su Samueliu Eto‘o. Pats S.Eto‘o „panoro būti vienijančia jėga“ šalyje, draskomoje tarpusavio nesantaikos, kur yra 13-a etninių grupių ir 30-imt skirtingų kalbų“, – sakoma straipsnyje.

Faktas, jog kadaise nežinomas „Anži“ šiandien Rusijos čempionato turnyro lentelės viršuje. O trečioje vietoje – „Terekas“ (Groznas), – „dar vienas klubas iš kraujuojančio Kaukazo“.

„Beje, Suleimanas Kerimovas – ypatingo plauko oligarchas, jis siekia savo tikslų šaltu protu, o ne Kalašnikovo automatais“, – rašo sporto apžvalgininkas apie „Anži“ savininką.

Noras atgaivinti Dagestaną ir sustiprinti jo ryšius su Rusija kilo turtuoliui S.Kerimovui, matyt, po automobilio avarijos, pastebi Timas Ričas. „Anži“ – dalis tų pastangų, ir kai kas tvirtina, kad pinigai klubo naujam stadionui ir sporto mokykloms plaukia tiesiai iš Kremliaus“, – sakoma straipsnyje.

Bet tai – slapta informacija. Ją labai sunku patikrinti.

Šaltinis: “Independent”

2012.11.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *