Apdovanojimai, skirti „Kabulo vienuoliktukui“


Į Lietuvą saugiai grįžo civilių evakuaciją Afganistane įvykdžiusi asmenų grupė. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas penktadienį įteikė apdovanojimus krašto apsaugos sistemos kariams ir civiliams darbuotojams, kurie padėjo iš Afganistano evakuoti su Lietuvos kariuomene dirbusius afganistaniečius vertėjus ir jų šeimos narius. Anot ministro, be šių žmonių „Kabulo vienuoliktuko“ operacija būtų buvusi sunkiai įmanoma.
 
Evakuacijos operacijos planavimas išanalizavus įvairius scenarijus prasidėjo rugpjūčio 17 d. – Krašto apsaugos sistemos darbuotojai ir kariai pademonstravo didelį profesionalumą bei per penkias dienas su Užsienio reikalų ministerijos, Vyriausybės ir Prezidentūros pagalba parengė operacijos planą, geriausiai pritaikytą situacijai Kabule.
 
Per kitas penkias dienas afganistaniečių evakuacijos operacija buvo įvykdyta šimtu procentų – į Afganistaną nusiųsta 10-ies Lietuvos kariuomenės karių komanda kartu su Užsienio reikalų ministerijos atstove subūrė Kabulo oro uoste visus prieglobsčio Lietuvoje paprašiusius vertėjus ir jų šeimas. Padedant sąjungininkams, iš viso į Lietuvą buvo atskraidintos 34 vertėjų šeimos (176 asmenys).
 
„Džiaugiuosi, nes maniškiai sugrįžo namo. Daugumos jų nepažįstu, o dauguma nepažįsta manęs. Vis tik savaitę buvome vieningi kaip niekad – 11 drąsių žmonių Kabule ir dar daugiau pavargusių Vilniuje, Varšuvoje, Berlyne, Maskvoje… Visur, kur reikėjo paramos, kad vienuoliktukui pasisektų. Didžiuojuosi, nes kartu mes galime daug. Per savaitę išgelbėtos 176 gyvybės yra daug“, – ceremonijos metu kalbėjo vienas iš apdovanotųjų, Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vyresnysis patarėjas, laikinai einantis grupės vadovo pareigas, Andrius Purvaneckas.
 
Šiuo metu vyksta prieglobsčio į Lietuvą atskraidintiems afganistaniečiams suteikimo procedūros. 
 
Ministro padėka buvo įteikta krašto apsaugos viceministrui Margiriui Abukevičiui, krašto apsaugos ministro patarėjai Kamilei Šeraitei, KAM Tarptautinių ryšių ir operacijų vyresniajam patarėjui, laikinai einančiam grupės vadovo pareigas, A. Purvaneckui ir grupės patarėjui Jurgiui Stanaičiui, Lietuvos kariuomenės vado padėjėjui pulkininkui Žilvinui Gaubiui, Gynybos štabo Operacijų valdybos viršininkui pulkininkui Aurelijui Alasauskui ir Gynybos štabo Logistikos valdybos Operacijų skyriaus logistikos vyriausiajam karininkui majorui Tomui Jocui. Kaip ir „Kabulo vienuoliktukui“, jiems bus skirti ir valstybiniai apdovanojimai bei premijos.
 
Krašto apsaugos sistemos medaliu „Už pasižymėjimą“ apdovanoti Gynybos štabo atstovai – Operacijų valdybos Operacijų valdymo skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Gintaras Vidzickas ir šio skyriaus sausumos operacijų vyriausiasis karininkas majoras Tadas Černiauskas bei Operacijų palaikymo skyriaus personalo vyriausiasis karininkas majoras Giedrius Petrauskas. Taip pat – Užsienio reikalų ministerijos atstovas Mantvydas Bekešius.
 
Krašto apsaugos ministro vardinę dovaną atsiėmė KAM Teisės departamento atstovai – Įstaigų teisinės priežiūros skyriaus vedėjas Antanas Aleknavičius, Teisės taikymo ir atstovavimo skyriaus vedėjas Sergejus Montvila ir vyriausiasis specialistas Henrikas Valentukevičius, Teisėkūros skyriaus vedėjas Tomas Vainius ir patarėjas kapitonas Mantas Keliotis. Taip pat – Gynybos resursų agentūros prie KAM direktoriaus pavaduotoja Aistė Garunkštytė, KAM Finansų ir biudžeto departamento patarėjas majoras Laimutis Vaičys ir KAM Įsigijimų politikos skyriaus vedėja Jurgita Valeikienė.
 
Padėką ir apdovanojimą iš ministro rankų gavo ir operaciją sėkmingai įvykdęs „Kabulo vienuoliktukas“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.04; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.