APGINKIME MŪSŲ PASODINTĄ MEDĮ, NES JIS PATS NEAPSIGINS


Šį penktadienį, sausio 30 d., 11 val. Pilaitės bendruomenė kviečia vilniečius į akciją „APGINKIME MŪSŲ PASODINTĄ MEDĮ, NES JIS PATS NEAPSIGINS“

Norima iškirsti Pilaitės rajono, Salotės seniūnaitijoje gyventojų įkurtą ir išpuoselėtą parką.

Pilaitės rajono, Salotės seniūnaitijoje  gyventojai jau daugiau kaip dešimt metų kuria nuostabų parką. Juo džiaugiasi vaikai ir suaugę. Šiuo parku intensyviai naudojasi ne tik Pilaitės gyventojai, bet ir šalia parko esanti Vilniaus krikščionių mokykla.

Suderinus su Vilniaus miesto savivaldybe (derintas Vilniaus miesto sklypo tarp Salotės ir Bitėnų gatvių specialusis planas) buvo užsodinti įvairūs medžiai, įrengtos žaidimo aikštelės, suoliukai ir skelbimo lentos.Tačiau nacionalinė žemės tarnyba nederino Vilniaus miesto savivaldybės pateikto specialaus plano ir šią teritoriją grąžino savininkams.

Tokiu būdu, parkas jau yra privatizuotas ir artimiausiomis dienomis rengiamasi jį iškirsti. Vilniaus miesto savivaldybės administracija davė leidimą iškirsti savaiminius parke užaugusius medžius ir krūmus, o savininkas galimai nori iškirsti visą parką.

Vilniaus miesto bendrajame plane ši teritorija skirta intensyvaus naudojimo želdynams įrengti, detalusis planas dar nepatvirtintas. Todėl išankstinis savivaldybės administracijos leidimas kirsti parke medžius, yra nesuprantamas.

Vilniaus rajono savivaldybė, kuriai 1997 metais priklausė ši teritorija, parengė gyvenamųjų namų kvartalui kartu su parku techninį projektą. Pritrūkus lėšų projektas iki galo nebuvo įgyvendintas, vėliau teritorija buvo prijungta prie Vilniaus miesto Pilaitės seniūnijos.

Salotės seniūnaitija kartu su Pilaitės bendruomene ir kitomis čia esančiomis organizacijomis parengė Vilniaus miesto savivaldybei raštą, kuriame prašoma laikytis bendrojo plano sprendinių ir imtis priemonių išsaugoti parką.

Akcija rengiama Pilaitėje, prie Bitėnų autobusų stotelės (Bitėnų g. 5).

Akcijos koordinatorius – vienas iš parko įkūrėjų, Pilaitės bendruomenių tarybos pirmininkas, Algirdas Kelpša, tel.8 685 29545.

2015.01.29; 18:17 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.