Apie pasakiškus Vladimiro Putino turtus, įskaitant 20 rūmų, 43 lėktuvus ir 15 sraigtasparnių


Šiandien derėtų prisiminti 2012-ųjų rugpjūčio 28-ąją pristatytą pranešimą apie pasakiškus Vladimiro Putino turtus. Pranešimo autoriai – Rusijos opozicionieriai Borisas Nemcovas ir Leonidas Martyniukas, parengę pristatymą „Vergo gyvenimas galerose (rūmai, jachtos automobiliai, lėktuvai ir kiti aksesuarai)“ – apie prašmatnų Vladimiro Putino gyvenimą.

Jie rašo, jog Putino laikais rezidencijų padaugėjo beveik dvigubai, foto iš pranešimo „Vergo gyvenimas galerose“. Kaip perduoda UNIAN korespondentas Rusijos Federacijoje, spaudos konferencijoje Maskvoje B. Nemcovas kalbėjo, kad pranešime esama informacijos apie kiekvieną iš 20-ies V. Putino rūmų, vilų, rezidencijų.

„Palyginimui: JAV prezidentas turi dvi rezidencijas, tiek pat Vokietijos vadovas, Italijos vadovas – tris. Pažymėsime, devyneri rūmai atsirado per Putino valdymą. Tad ir taip nepadoriai daug rezidencijų Putino laikais praktiškai padvigubėjo“, – sakoma pranešime.

B. Nemcovas pareiškė, kad, palyginus su Putinu, Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius „atrodo padoriai“. Pranešime taip pat nurodoma, kad RF prezidentą aptarnaujančiam specialiojo skrydžių būrio „Rossija“ orlaivių parkui tenka 43 lėktuvai ir 15 malūnsparnių.

Beje, lėktuve IL-96-300pU, kuris žymimas Nr. 1, „vien tik unitazas kainavo beveik 75 tūkstančius dolerių“. Skyriuje „Jachtos“ pranešama, kad prezidento V. Putino žinioje yra apie 100 mln. dolerių vertės mini flotilė. „Keturių ištaigingų laivų išlaikymas atsieina milijonus rublių kasmet“, – sakoma dokumente.

Be to, pabrėžiama, kad RF prezidento Administracijos valdybos parke yra 700 automobilių, čia kartu ir tie, kuriais naudojasi valstybės vadovas ir jį lydintieji asmenys.

Pranešimo autoriai taip pat nurodo, kad „V. Putinas turi laikrodžių kolekciją, kurių bendra vertė – 22 mln. rublių, o tai yra šeši jo metiniai atlyginimai“. „Putinas turi vienus iš brangiausių pasaulyje laikrodžių – A. Lange & Sohne Tourbograph. Šių laikrodžių vertė pateikta specializuotose svetainėse: „Moi čiasy“ (Nr.1, 2006 m., p. 24) nurodyta, kad Rusijoje laikrodžiai bus siūlomi po 390 tūkst. eurų“, – sakoma dokumente. „6 laikrodžių kolekcija yra jo privati nuosavybė.

Ne tuščias klausimas, kaip žmogus galėjo įsigyti tą kolekciją, deklaravęs pajamų už 36 mln. rublių .Mes manome kad jam juos padovanojo, tuos laikrodžius po 500 tūkst. dolerių, ir jis jų niekur nedeklaravo. Tada tai kyšis. Arba jo pajamos neatitinka to, ką jis deklaravo. Tada tai – korupcija“, – pareiškė B. Nemcovas.

Kaip pareiškė B. Nemcovas, pranešimas bus pristatytas daugiau nei 50-yje Rusijos miestų, beje, „apnuodytų putiniškos propagandos,  putiniškos televizijos“. Pasak jo, nė viena spaustuvė nesutiko spausdinti šio pranešimo, todėl jis pateikiamas namudiniu, savileidybiniu būdu 5 tūkstančių egzempliorių tiražu, ir daug dėmesio bus skirta pranešimo platinimui per internetą.

Dokumentas iliustruotas gausybe fotografijų, paimtų iš atvirų šaltinių, pridūrė B. Nemcovas. Jis pareiškė, kad tokia vargingos šalies vadovo prabanga neleistina“.

„Putinas jau seniai painioja savo nuosavybę su valstybine. Jam visa tai – jo. Čia kalbama apie prabangą ir nesaikingumą, kuriuose tas pilietis maudosi ir, tiesą sakant, dėl ko jis nenori palikti Kremliaus“, – pareiškė B. Nemcovas.

Pasak jo, pranešimo dėka Rusijoje „padaugės žmonių, kurie mano, kad šalies vadovybėje yra sukčiai ir vagys“.

Kaip pranešė UNIAN, pasak paviešintos pajamų deklaracijos, V. Putinas 2011 metais uždirbo 3,662 mln. rublių (apie 125 tūkst. dolerių), o tuo metu RF prezidentas Dmitrijus Medvedevas 2011 metais uždirbo 3,371 mln. rublių (apie 115 tūkst.).

Smulkiau skaitykite UNIAN: http://www.unian.net/world/687986-u-putina-20-dvortsov-43-samoleta-i-15-vertoletov-doklad.html

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

2014.09.01; 10:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.