Apie pirmąjį koronaviruso atvejį, jei jis bus, praneš nedelsiant


Dėl koronaviruso kuriamo Valstybės lygio operacijų centro visuomenės informavimo grupei vadovaus premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas. Anot jo, visuomenė bus nedelsiant informuota, jei Lietuvoje bus patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis.
„Visuomenės informavimo grupei vadovausiu aš, ministro pirmininko patarėjas“, – sakė S. Malinauskas.
 
„Norime iš karto informuoti, kad jau kelinta diena girdime įvairių spekuliacijų dėl pirmųjų fiksuotų atvejų. Gripo formos būna palaikomos koronavirusu. Norime aiškiai informuoji, jeigu tik bus nustatytas Lietuvoje pirmas atvejis, apie tai visuomenė bus informuota nedelsiant. Tai turėtų visi rimtai išgirsti ir visų kitų spekuliacijų reikia atsisakyti, nes tai visuomenės klaidinimas ir gąsdinimas“, – sakė jis.
 
Sprendimą dėl masinių renginių atšaukimo priims ketvirtadienį
 
S. Malinauskas taip pat patvirtino, kad Valstybės lygio operacijų centras ketvirtadienį priims sprendimą ir dėl penktadienį „Žalgirio“ arenoje vyksiančių Eurolygos rungtynių tarp  „Žalgirio“ klubo bei  Milano „AX Armani“ ekipos.
 
„Visi klausimai su masiniais renginiais: krepšinio varžybos, artėjanti Kaziuko mugė, didžiuliai Kovo 11 dienos renginiai ir t.t., jie bus svarstomi ekstremalių situacijų aktyvuotame centre. Sprendimus priiminės centro vadovas, specialistai. Rytoj yra bendras posėdis, klausimai bus svarstomi“, – patvirtino S. Malinauskas.
 
Dėl koronaviruso grėsmės bus kuriamas Valstybės lygio operacijų centras, siūloma, kad jam vadovautų sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.27; 00:33
print