Apklausa: dauguma vokiečių klimato vardan atsisakytų kalėdinių lempučių


Kalėdų dekoracijos. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienį paviešintos apklausos duomenimis, dauguma vokiečių teigia, kad apsvarstytų galimybę dėl klimato sumažinti naudojamų kalėdinių lempučių kiekį.
 
Remiantis naujienų agentūros dpa užsakyta ir rinkos tyrimų agentūros „YouGov“ atlikta apklausa, 57 procentai respondentų rinktųsi kuklesnes šviečiančias Kalėdų dekoracijas ar netgi visai jų atsisakytų ateityje.
 
11 procentų apklaustųjų dėl klimato problemų šiemet visai nepuoš namų švieselėmis, o 10 procentų teigia jų atsisakysiantys ateityje.
 
Tuo metu 12 procentų vokiečių šiemet sumažins kalėdinių lempučių kiekį, o 23 procentai apsvarstytų galimybę taip pasielgti per kitas Kalėdas.
 
Tačiau net 35 procentai respondentų neketina atsisakyti šviečiančių puošmenų. Vokiečiai neturi aiškios nuomonės, ar kalėdinių lempučių apskritai turėtų sumažėti ant pastatų ir gatvėse: tiek pritariančių idėjai, tiek ir jai prieštaraujančių yra po 44 procentus.
 
Kalėdinis apšvietimas švenčių periodu patinka net 79 procentams Vokietijos gyventojų. Beveik septyni iš 10 apklaustųjų planuoja savo namus šiemet papuošti elektrinėmis kalėdinėmis lemputėmis.
 
Tačiau reiktų nepamiršti skoningumo, mat 41 procentas vokiečių mano, kad tokios dekoracijos yra pernelyg kičinės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.09; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.