Apsikeitimas šnipais labai primena šaltojo karo laikus


Nuteisti Vokietijoje už ES ir NATO paslapčių perdavimą Maskvai sutuoktiniai Andreas ir Heidrun Anšlagai gali būti apkeisti į FSB pulkininką Valerijų Michailovą, kalinamą Sibiro kolonijoje už slaptų dokumentų pardavimą Vakarų slaptosioms tarnyboms, praneša The Times korespondentas Davidas Charteris.

Toks siūlymas buvo keliamas dar iki nelegalų teismo, bet sandėris žlugo greičiausiai dėl Maskvos noro proceso eigoje sužinoti, kaip būtent buvo atskleisti agentai, sakoma straipsnyje.

Paskelbus nuosprendį, pasklido gandai, kad gali pasikartoti 2010 metų scenarijus, kai Vienos oro uoste buvo iškeisti dešimt demaskuotų rusų nelegalų, tarp jų ir Ana Čapman, į 4 Rusijos piliečius, nuteistus už šnipinėjimą JAV ir Britanijos naudai.

Tai buvo gausiausias suimtų agentų tarpusavio perdavimas nuo garsiųjų apsikeitimų ant Gliniko tilto Berlyne, sakoma publikacijoje.

„Užsienio žvalgybos tarnyba (SVR) nepaliks kalėjime savo darbuotojų, jeigu Anšlagai iš tikrųjų yra tokie, ir dės visas pastangas jiems išlaisvinti“, – sakė laikraščio „Izvestija“ korespondentui ekspertas Rusijos specialiųjų tarnybų klausimais Josifas Linderis.

Nuotraukoje: sutuoktiniai Andreas ir Heidrun Anšlagai.

Šaltinis:The Times

2013.07.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *