Aptarė Krymo totorių padėtį


Ukrainos ir Turkijos prezidentai Petro Porošenka ir Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį susitiko Stambule, praneša „Interfax„

R. T. Erdoganas (kairėje) ir P.Porošenka susitikime aptarė Krymo totorių padėtį. EPA-ELTA nuotr.

„Prezidentas R. T. Erdoganas susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenka Vadetino rūmuose Stambule“, – rašoma Turkijos prezidento spaudos tarnybos tviteryje.

Pasak P. Porošenkos spaudos tarnybos, prezidentai aptarė būdus stiprinti strateginę partnerystę ir gerinti bendradarbiavimą tarptautinėje arenoje bei diskutavo apie dvišalės laisvos prekybos zonos įkūrimo perspektyvas.

P. Porošenka padėkojo Turkijos prezidentui už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir nepriklausomybei. Taip pat Ukrainos vadovas išreiškė ypatingą padėką už Turkijos pritarimą Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos rezoliucijai, kuria smerkiamas Rusijos aneksuoto Krymo ir Azovo jūros militarizavimas.

„Ypatingas dėmesys buvo skirtas priemonėms išlaisvinti Rusijos sulaikytus Ukrainos piliečius ir užtikrinti Ukrainos piliečių, ypač – Krymo totorių, teisių apsaugą Rusijos okupuotame Kryme“, – teigiama Ukrainos prezidento spaudos tarnybos pranešime.

Taip pat prezidentai pasidžiaugė dvišalės prekybos augimu, ekonominiu bendradarbiavimu ir didėjančiais turistų srautais.

Šeštadienį susitiko ne tik šalių prezidentai – ministrų susitikime dalyvavo šalių užsienio reikalų ministrai Pavlo Klimkinas ir Mevlutas Cavusoglu.

„Malonu pradėti šeštadienį nuo susitikimo su Mevlutu Cavusoglu. Skani turkiška kava ir malonus, draugiškas pokalbis“, – tviteryje rašė P. Klimkinas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.06; 06:43

print