Aptartas Lietuvos gynybos ir saugumo bendradarbiavimas su Islandija


Aptartas Lietuvos gynybos ir saugumo bendradarbiavimas su Islandija. KAM nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Islandijos užsienio reikalų ministre Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadottir, aptarė saugumo situaciją Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, paramą Ukrainai ir būtinybę stiprinti NATO rytinį flangą, pranešė ministerija.
 
„Siekiame stiprinti atgrasymą ir gynybą NATO rytiniame pakraštyje, kad NATO realus pastiprinimas ateitų greitai, o NATO gynybos planus ir sprendimus būtų galima įgyvendinti itin sparčiai“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, kartu padėkodamas Islandijai už dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje.
 
Ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą regioniniuose formatuose. 
 
Lietuva ir Islandija gynybos ir saugumo srityje daugiausia bendradarbiauja daugiašaliuose formatuose: NATO, NB8 (aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatas) ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF), prie kurių Islandija prisijungė 2021 m. balandį. 
 
Islandija yra vienintelė NATO narė, neturinti savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau ji dalyvauja regiono saugumo aplinkos formavime, prisideda prie NATO operacijų finansiškai ir deleguodama civilinį personalą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.04.09; 00:30 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *