Ar Astravo atominės elektrinės laukia Baltijos AE likimas?


Atominės energetikos korporacija „Rosatom“ išplatino pranešimą apie savo sprendimą peržiūrėti Baltijos atominės elektrinės (AE) projektą ir per pusę ar dar daugiau sumažinti elektrinės galingumą.

Jeigu būtų nuspręsta keisti Kaliningrade statomos Baltijos AE reaktorius, tokiu atveju statybų pratęsimui reikėtų naujo projekto, o darbai sustotų bent dvejiems metams, sako Rusijos mokslininkas, fizikas Andrejus Ožarovskis.

„Reaktoriai VVER-640 ir KLT-40S eksperimentiniai, niekur anksčiau nenaudoti ir, gamintojų duomenimis, leidimų gavimo procedūras pereis ne anksčiau kaip po pusantrų metų. Teoriškai įmanoma į apsauginį reaktoriaus VVER-1200 apvalkalą „įpaišyti“ reaktorių VVER-640, bet tam prireiks papildomų tyrimų ir naujo projekto“, – cituojamas A. Ožarovskis.

Kyla klausimas, ar panašus likimas ištiks ir Astravo atominę elektrinę? Nėra jokių garantijų, kad pagaminta elektros energija bus parduodama Europos Sąjungos šalims, o Europos Sąjungos ekologinių konvencijų pažeidimai tik sunkina susidariusią situaciją.

Anot A. Ožarovskio, remiantis patirtimi, ir Baltarusijoje statoma AE gali būti perprojektuota arba užšaldyti statybos darbai.

Nuotraukoje: dabartinis Baltarusijos vadovas prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Informacijos šaltinis – Naviny.by

2013.06.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *