Ar bus užkirstas kelias netvarkingam „Brexitui“?


Įstatymo projektas, kuris užkirstų kelią Didžiosios Britanijos išstojimui iš ES be sutarties, įveikė dar vieną kliūtį šalies parlamente. Už jį savo balsą trečiadienio vakarą atidavė 329 parlamentarai, 300 buvo prieš.
 
Premjero Boriso Johnsono priešininkų skaičius, lyginant su antradienio vakaro balsavimu, šiek tiek išaugo. Tada prieš vyriausybės kursą pasisakė 328 parlamentarai.
 
Premjeras turėtų būti pasiruošęs, kad įstatymui bus pritarta ir trečiuoju svarstymu. Dar kartą bus balsuojama po 21.00 val. Lietuvos laiku.
 
Jei projektas vėl surinks balsų daugumą, B. Johnsonas dar trečiadienį inicijuos balsavimą dėl naujų rinkimų spalio 15-ąją. Vis dėlto premjero šansai nėra gerai. Kad būtų paskirti nauji rinkimai, reikalingas dviejų trečdalių parlamentarų pritarimas. Opozicija jau paskelbė, kad rinkimams pritars tik tada, jei neliks galimybės šaliai palikti ES be sutarties.
 
Kad įstatymas prieš „Brexitą“ be sutarties įsigaliotų, jam dar turės pritarti Lordų Rūmai.
 
Šiuo įstatymu norima priversti B. Johnsoną prašyti Briuselio dar trims mėnesiams atidėti „Brexitą“, jei iki spalio 19-osios nebus ratifikuotas susitarimas su ES. Premjeras nori bet kokiu atveju spalio 31 dieną išvesti šalį iš Bendrijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.04; 15:00
print