Ar galėjo Pentagonas anksčiau sužinoti apie Maskvoje girtuokliaujantį generolą?


Paskutinis nederamo elgesio atvejis KOP gretose, o būtent raketinei kariuomenei vadovavusio JAV generolo išsidirbinėjimai viešbučio baruose Maskvoje, privertė aukščiausius karinius JAV valdininkus vėl susimąstyti, kaip būtent Pentagonas gali išvengti vadinamosios probleminės vadovybės atsiradimo, rašo The Christian Science Monitor.

Kai kariuomenė grįžta iš Afganistano ir Amerikos ir kariškiai pradeda prisitaikyti prie taikaus gyvenimo, „mes galime pamatyti dar daugiau panašių skandalų, kuriuose dalyvauja karininkai, pripratę per 12 metų prie kariško gyvenimo ir tokio tipo požiūrio, kaip „viskas vardan misijos“, mano tyrimų centro Center for a New American Security konsultantas Filipas Karteris.

„Praėjusią savaitę JAV KJP atstovas buvo nuteistas už ryšius su Malaizijos gynybos įmonės bendradarbiu, kuris gaudavo jam nemokamų bilietų į koncertus ir prostitučių mainais už slaptą informaciją“, – primena straipsnio autorė Anna Mulrin.

„Paskutiniai išaiškėję kaltinimai susiję su KOP generolu majoru Maiklu Keri, kuris nuvykęs į Maskvą pasigėrė ir, anot KOP vidaus ataskaitos, „garsiai kalbėjo apie tai, koks svarbus jo – vienintelių veikiančių raketinių-branduolinių jėgų pasaulyje vado postas, ir apie tai, kad jis kasdien gelbsti pasaulį nuo karo“, – rašo žurnalistė.

KOP generalinio inspektoriaus pranešimas apibūdina M.Kerio elgesį kaip „lengvabūdišką“ ir praneša, kad jo pavaldiniai susirūpinę, ar generolas nepasidalijo konfidencialia informacija su dviem moterimis, kurias jis sutiko Maskvoje, sakoma straipsnyje.

JAV Jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininkas generolas Martinas Dempsis pasisako už tai, kad būtų įvesta „visapusiška charakteristika“, kuri ne tik leistų vadovybei kritikuoti savo štabo elgesį, bet ir pavaldiniams išsakyti nuomonę apie savo viršininkų kaip vadovų elgesį ir savybes, pažymi autorė.

Yra vilčių, kad tokios charakteristikos privers vadovybę atsakingiau žiūrėti į savo elgesį, sakoma straipsnyje.

Šaltinis: The Christian Science Monitor

2013.12.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *