Ar išgyvenusiems Lenkijos lėktuvo katastrofą buvo įvykdyta egzekucija?


Toks klausimas keliamas vokiškame internetiniame laikraštyje adresu http://www.nexus-magazin.de/index/polnischer-flugzeugabsturz-bei-katyn-wurden-die-ueberlebenden-exekutiert. Jame rašoma, jog internete atsirado neįtikėtinas vaizdo įrašas. Manoma, jog buvo filmuota netrukus po to, kai lėktuvas nukrito. Girdisi šūviai, balsai šaukia „Nežudyk mūsų“ ir „Dink iš čia.“ Pasak autoriaus, vienareikšmiškai aiškinti vaizdo įrašą sunku, bet pasiklausęs tikrai gali pagalvoti, kad vyksta katastrofą išgyvenusiųjų egzekucija.

Rimčiausią šio vaizdo įrašo aptarimą ir analizę anglų kalba galima paskaityti diskusijų forume, kurį galima rasti anksčiau nurodytu adresu puslapyje paspaudus  Above Top Secret

Iš vokiečių į šią problemą gilinasi Gerhardas Wisnewskis (beje, jis yra paskelbęs sensacingų straipsnių apie Austrijos politiko Haiderio žuvimą, juos galima paskaityti internete – I.T.). Jis parašė apie tokias su Lenkijos lėktuvo katastrofa susijusias „keistenybes“:

  • Virtualioje erdvėje Kaczynskis mirė lyg kokiame „Pasaulių kare“ – kovo 13-ąją transliuotoje Gruzijos televizijos laidoje (apie ją vokiškai galima paskaityti adresu: http://info.kopp-verlag.de/nc/news/kaczynski-absturz-was-weiss-der-georgische-praesident-saakaschwili.html). Joje buvo demonstruojamas fiktyvus reportažas apie tai, kaip Rusija užpuola Gruziją. Pasak žiniasklaidos pranešimų, filme buvo teigiama, jog lėktuvas, kuriuo skrido Lenkijos prezidentas ir Saakašvilio draugas Lechas Kaczynskis, nukrito sprogus bombai. Kaczynskis to filmo esą nekomentavęs. Šiame straipsnyje teigiama, jog Gruzijos prezidentas yra Amerikos agentas ir provokatorius, kuris matyt yra suinteresuotas didesniu karu su Rusija, taip pat karu tarp Rytų ir Vakarų.
  • Pasak vieno Lenkijos žurnalisto (Russia Today ir Times Online), pilotas krintant lėktuvui nuleido spiritą.
  • Lėktuvui nukritus Lenkijos užsienio reikalų ministerija ir žiniasklaida pranešė, kad trys keleiviai dar gyvi. Per tokias katastrofas dažniausiai  išgyvena daugiau negu trys žmonės.
  • Laikraštis BILD savo reportaže panaudojo minėtąjį vaizdo įrašą, bet be garso, be to, jis neminėjo šūvių.
  • Daugelyje pranešimų minėtas rūkas, vėliau pakeistas stipriu vėju, regis, taip pat buvo žiniasklaidos fantazijos vaisius.
  • Pakankamai prieštaringus parodymus paskelbė lenkų žurnalistas Slawomiras Wisniewskis [sic!], kuris pirmasis atsidūrė prie nukritusio lėktuvo. Pasak žurnalisto, nebuvo jokių sėdynių, prie kurių lėktuve prisisega keleiviai, jokių lagaminų, krepšių, apskritai jokių daiktų, jokių žmonių kūnų likučių. Vienintelį vaizdo įrašą, kurio iš lenko neatėmė rusų saugumiečiai, galima pasižiūrėti adresu  –http://www.youtube.com/watch?v=YQUCTbg8rio&feature=player_embedded#!

Čia referuojamame vokiškame internetiniame laikraštyje ties kiekvienu teiginiu nurodomas adresas, kuriuo galima rasti išsamesnę informaciją. Pateikęs tiek prieštaringų dalykų, autorius nesistebi keistais „sutapimais.“ Jis primena „sutapimus“ austrų politiko Haiderio atveju (mįslinga jo „Faetono“ istorija, akiniai su tujos šakele, ant karsto dviguba mirties data. Straipsnis baigiamas teiginiu, jog nėra ko stebėtis, kad sunaikinus Lenkijos vadovybę – turbūt taip galima sakyti – visa Europa pasidengė pelenų debesiu, ir iš karto visas žiniasklaidos dėmesys buvo sutelktas į tą debesį.

Tikrai verta paskaityti išsamesnius straipsnius, nurodytus šioje publikacijoje.

Nuotraukoje: aviakatastrofoje žuvęs Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis.

2010.04.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.