Ar įvyks senjorų “suvažiavimas”?


Tai įvyks pensininkų “suvažiavimas” prie Seimo ar neįvyks? Skubiai daroma viskas, kad neįvyktų. Yra pasakymas: “Pažadėjai – patiešinai, neištesėjai – nesugriešinai”. Juo valdžia ir vadovaujasi. Jaučia, kad neprotinga, netikslinga nereaguoti į Prezidentės reikalavimą ateityje kompensuoti sumažintas pensijas. Gerai, pažadėkime, bet niekuo neįsipareigodami. Kai baigsis krizė, jeigu nereikės didinti biudžeto deficito…

Ateityje pagal galimybes didinsime senatvės pensijas… Kada baigsis krizė? Nežinau. Kada pradėsite išmokas? Nežinau. Atstatysite sumažintas pensijas ir tada jas didinsite ar didinsite sumažintas? Tik liepos mėnesį konkrečiau ką pasakysime.

Šitaip negalima. Juk tai tikrai panašu į pasityčiojimą. Man atrodo, pensininkus tas labiausiai ir skaudina. Pasakytų tiesiai, be išsisukinėjimų, apgaudinėjimų – visiems būtų geriau, gal nereikėtų ir tų “suvažiavimų”. Atidėjo daliai pensininkų neišmokėtos pensijų dalies grąžinimą. Žmonės tikėjosi jau ateinančią vasarą keliais šimtais litukų savo gyvenimą pašviesinti. Ne, negausite, atidedame dar dvejiems metams. Norėjome pirmiausiai su “nuskriaustais” teisėjais atsiskaityti, jie svarbesni už pensininkus, jų algelės mažos, bet  pajutome didžiulį nepasitenkinimą – atsitraukėme. Pasiuskite: negaus teisėjai, bet ir jūs negausite. Jūs niekada negausite, nes nesulauksite, išmirsite. Teisėjai atgaus, jie jaunesni.

Argi šitaip galima net siaučiant krizei? Lengva būti padoriam, kai tas nieko nekainuoja. Juk puikiai suprantate – retas pensininkas atgaus neišmokėtą pensijos dalį. Dar retesnis sulauks dabar sumažintos pensijos kompensavimo. Ir dar retesnis džiaugsis jūsų tikruoju pensijų padidinimu. Šito ir siekiate? Tai tiesiai sakykite: negalime, nenorime jūsų atžvilgiu būti teisingi, atleiskite. Ne, muistotės kaip kokie… Taip ir knieti  pavartoti stipresnio žodžio, bet nenusileisiu iki jūsų cinizmo.

Pensininkai tylėtų, pensininkai kentėtų, jeigu matytų, kad valstybė tikrai negali apsieiti be jų varganų pinigėlių. Jūs “nematote” tokių galimybių, o jie mato, žiniasklaida jiems kasdien rodo jūsų, valdžios žmonių, turtuolių nepasotinamą godumą, suktumą, moralės principų neturėjimą, valstybės interesų nepaisymą. Ir nė vienas niekšas nenubaustas. Juk nė vienas. Bent jau taip, kaip turėtų būti nubaustas. Dažniausiai lydeką nubaudžiate paleisdami ją į vandenį. Varnas varnui akies nekirs. Čia jūs solidarūs. Ir beveik nėra skirtumo tarp pozicijos ir opozicijos: kalbate skirtingai, o elgiatės labai panašiai, kai susikeičiate vietomis.

Tai įvyks pensininkų “suvažiavimas” ar neįvyks? Senjorai, ar jau patikėjote, kad su jumis bus elgiamasi garbingai ir teisingai?

Vytauto Visocko nuotr.

2009.12.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.