Ar Julijai Tymošenkai bus leista dalyvauti rinkimuose į Ukrainos parlamentą?


Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Tomas Hammambergas interviu laikraščiui „Kommersant – Ukraina“ pareiškė, jog jis šiuo metu nemato jokių rimtų priežasčių, dėl kurių nūnai įkalintai buvusiai Ukrainos ministrei pirmininkei Julijai Tymošenko ir buvusiam Ukrainos vidaus reikalų ministrui Jurijui Lucenko turėtų būti draudžiama dalyvauti šalies parlamento rinkimuose.

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras T.Hammambergas pateikė tokią oficialią poziciją. Jeigu teismo metu būtų įrodyta, jog J.Tymošenko įvykdė nusikaltimą, dėl kurio ji negalėtų dalyvauti rinkimuose, tada situacija pasikeistų kardinaliai. Bet ponas T.Hammambergas tvirtina tokių įrodymų neturįs ir negirdėjęs, kad juos turėtų kas nors kitas.

Ponas T.Hammambergas tvirtina nematąs jokios rimtos priežasties pašalinti J.Tymošenko iš rinkimų. Be to, komisaras pabrėžė, jog iš pat pradžių buvo priimtas neteisingas sprendimas suimti J.Tymošenko ir ją įkalinti. Žodžiu, pati byla, kuri iškelta buvusiai Oranžinės revoliucijos lyderei, yra iš piršto laužta. Politiniai priekaištai bei kaltinimai, kuriuos oficialusis Kijevas pateikė J.Tymošenko, neturėjo ir negalėjo būti kriminalizuojami.

Analogiška situacija, anot T.Hammambergo, susiklosčiusi ir dėl J.Lucenko.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

Parengta pagal INTERFAX pranešimus

2012.03.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.