Ar nepaseno prieš tris dešimtmečius skelbti pokalbiai


Knygų spintoje aptikau seniai pamirštą ryšulį. Radinys – į celofaninį maišelį rūpestingai suvyniotas pluoštas maniškių publikacijų, kadaise skelbtų daugiausia „Literatūroje ir mene“ ir „Lietuvos aide“. Tai tekstai, kurie man brangūs, kuriuos vertinu, dėl kurių niekad nebus gėda.

Žvelgdami į nuotraukas jau supratote, jog čia daugiausia interviu su rašytojais, poetais, literatūros kritikais – Petru Dirgėla, Juozu Apučiu, Leonidu Jacinevičiumi, Justinu Marcinkevičiumi, Vanda Zaborskaite, Valdemaru Kukulu, Liudviku Gadeikiu, Eugenijumi Matuzevičiumi, Ramūnu Klimu, Vladu Dautartu, Vaciu Bagdonavičiumi… Žinoma, svarbiausia tema juose – Lietuvos nepriklausomybė. Ar pavyks išsaugoti, ką privalome daryti, kad išliktume, kas ir kodėl mums kenkia? Daug klausimų – tebeaktualūs. Daug atsakymų – tarsi šiandien parašytų.

Nuotraukose užfiksavau ir keletą piktų savo publikacijų, kuriose pasakoju apie Kaliningrado srityje griaunamus prūsų bei lietuvių istorijos, kultūros, architektūros paminklus, kryptingai, ciniškai rusinamus lietuvius. Čia rasite ir tekstą „Istorinių klaidų“ šalis“, kuriame kritikuoju Arvydą Juozaitį, Bronislovą Genzelį, Krescencijų Stoškų. O rašinys apie netikruosius pranašus? Verta prisiminti, kaip tuomet dar tik besistojančią ant kojų Lietuvą aršiai puolė opozicija, tarsi sava, tarsi lietuviška… Čia – ir polemika su vienu Lietuvos rusu, kas gi yra tikroji Tėvynė ir kuo ji skiriasi nuo Sovietų Sąjungos…

Žodžiu, sudėjus visus šiuos tekstus į krūvą, man regis, ant stalo gulėtų puiki, išliekamąją vertę turinti knyga.

Bet gal aš klystu, gal man tik taip atrodo…

Gintaras Visockas

2020.08.02; 10:00

print

2 komentarai

  • Mielasis, visada seku ir džiauguosi Jūsų straipsniais ar pasirodymais. Mielai prisidėčiau savo auka Jūsų knygos išleidimui, ypatingai, jei galėtumėte surasti ir pasidalinti su manim kopija Jūsų raporto apie Linksmakalnyje egzistavusią slaptą Sovietų bazę. To prašiau Jūsų prieš daugelį metų (tuoj po pristatymo). Galėčiau ta tema duoti daugiau detalių.
    Linkiu sėkmės tolimesniuose darbuose, Laima Zlioba

  • Laima Žliobienė – Rgp 3, 2020–21:01
    Mielasis, visada seku ir džiauguosi Jūsų straipsniais ar pasirodymais. Mielai prisidėčiau savo auka Jūsų knygos išleidimui, ypatingai, jei galėtumėte surasti ir pasidalinti su manim kopija Jūsų raporto apie Linksmakalnyje egzistavusią slaptą Sovietų bazę. To prašiau Jūsų prieš daugelį metų (tuoj po pristatymo). Galėčiau ta tema duoti daugiau detalių.
    Linkiu sėkmės tolimesniuose darbuose

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.