Ar patikimą renkatės SEO specialistą?


Kaip išsirinkti patikimą SEO specialistą?

Savo verslo sėkmę be SEO paslaugų vis sunkiau įsivaizduoja dauguma veiklą internetu vykdančių įmonių. Nuolat kylanti paklausa diktuoja ir pasiūlos taisykles: atsiranda vis daugiau optimizavimo paslaugas siūlančių bendrovių ir pavienių SEO specialistų, dirbančių individualiai ar su nedidele partnerių komanda.

Renkantis SEO paslaugų teikėją dažnai susiduriama su dilema, kuris variantas geresnis? Gali pasirodyti, kad rinktis įmonės teikiamas paslaugas yra saugiau, tačiau neretai individualią veiklą vykdančių specialistų paslaugos kainuoja pigiau. Ar dėl to nukenčia kokybė? Ar iš tiesų SEO specialistas yra rizikingesnis pasirinkimas nei paslaugas teikianti įmonė?

Kokybės ir veiklos rūšies sąsajos

Tai, ar kliento internetinė svetainė bus optimizuojama kokybiškai visiškai nepriklauso nuo to, kokia veiklos rūšimi verčiasi specialistai. Tiek įmonių, tiek laisvai samdomų specialistų darbo rezultatai priklauso nuo konkrečiai pasirinktos strategijos, atliktų darbų masto ir apskritai srities išmanymo, todėl jokių sąsajų tarp kokybės ir veiklos rūšies nėra. Kitaip tariant, nepaisant galimo kainų skirtumo, perkamos paslaugos SEO įmonėje tikrai negarantuoja, kad jos bus geresnės. Ir priešingai, galimai mažiau išlaidų patiriantis SEO specialistas optimizaciją gali atlikti nė kiek ne prasčiau nei įmonės darbuotojai. Netgi svarbu pabrėžti, kad neretai tie patys specialistai paslaugas teikia ir kaip įmonės darbuotojai, ir individualiai, todėl faktiškai galima tikėtis tokių pačių rezultatų.

Ar atsakomybė taip pat vienoda?

Prisiimti įsipareigojimus dėl planuojamų optimizacijos darbų ir numatytų rezultatų privalu tiek tuo atveju, kai paslaugos perkamos įmonėje, tiek ir tada, kai jas teikia individualiai dirbantis specialistas. Čia svarbiausiu aspektu tampa ne tai, kiek ir kokią atsakomybę prisiima optimizaciją vykdantis asmuo, o ar apskritai prisiima. Kitaip sakant – svarbiausiu aspektu tampa sutartys, kuriose ir yra numatyti visi aspektai dėl kurių ir ką tiksliai įsipareigoja atlikti SEO paslaugas teikiantys specialistai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ir su įmonę, ir su specialistu pasirašomos sutartys turi vienodą juridinę galią, todėl abiem atvejais klientas gali jaustis vienodai saugus ir užtikrintas dėl to, kokius įsipareigojimus ir atsakomybę prisiima optimizavimo specialistai.

2020.09.21; 11:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.