Ar savivaldos rinkimų kampanija jau prasidėjo? Panašu į tai


Pastaruoju metu tenka vis dažniau pavartyti miestų ir rajonų spaudą. Jau dabar galima drąsiai teigti, kad juntami artėjantys savivaldos rinkimai.

Žiniasklaidos ir politikų ryšys visada buvo ypatingas. Rinkimų kampanijos metu jis tampa tokiu “artimu”, kad ir plika akimi matomi ryšiai, kuomet konkretus politikas pats ar dėl savo šeimos artimų ryšių su kokiu leidiniu susikuria “palankaus” informavimo modelį. Ir kaip dažnai nesiseka tokio politiko konkurentams įtikinti leidinio darbuotojus, kad ir konkuruojančioje partijoje siekiama gerų tikslų. Na nesiseka ir tiek.

Štai prieš savaitę rodytoje vienoje pigaus turinio televizijos laidoje toks politikas iš Šiaulių Andrius Šedžius (laikinai dirba Seime) kalbėjo apie savo turtus ir tarp kai kurių “žaisliukų” demonstravo savo vietinę televiziją Šiauliuose.

Kam jam televizija, jei politinė reklama televizijose iš esmės draudžiama? Anot šio jauno politiko, mėgstančio pramogines laidas ir pramogas jose, su televizija jis jaučiasi saugiau. Tai padeda apsiginti nuo nesąžiningų konkurentų ir galimo puolimo. Gal tai ir tiesa.

Tačiau ką veikia Vyriausioji rinkimų komisija, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir daugybė kitų institucijų, kurios nagrinėja tarnautojų ar politikų etikos, viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo klausimus? Ką veika VSD?

Panašu, kad ilgą laiką visai “normaliai” jautėsi ir tie žurnalistai ar redaktoriai, kurie dirbdami vietiniame leidinyje tuo pačiu metu buvo ir aktyvioje politinėje veikloje, pvz., dirbo savivaldybės Tarybos nariais.

Šiandien ryte vartydamas Piliečių santalkos “10 pasiūlymų žiniasklaidai – 2008 (artėjant Seimo rinkimams)”, jaučiu pareigą kartu su kolegomis atnaujinti šią gražią iniciatyvą ir imtis ne tik naujų pasiūlymų, bet ir bent kokios stebėsenos.

Tačiau tam reikia didelių žmogiškųjų resursų. Todėl būsiu dėkingas visiems žurnalistams, kitiems besidomintiems politikų ir žiniasklaidos ryšiais žmonėms, kurie siųs informaciją ar komentarus apie galimai netinkamus ir nepadorius politikų santykius su vietine žiniasklaida. Bandysiu tikrinti šią informaciją ir skelbsiu ją viešai. Nes panašu, kad rajonuose gana dažnai tik žaidžiame demokratiją.

Nuotraukoje: straipsnio autorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

www.dainius.org

2009.09.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.