Ar sekso skandalas pakenks Gintarui Steponavičiui?


Mes be sekso nenurimsim! Toks galėtų būti nūdienos politikų devizas. Paskui Stomos žaliaakę nusekė ir liberalas Steponavičius, įkliuvęs į “sekso ekspertės” žabangas. Bet kas turėtų būti neleistina Tėvynės sąjungos frakcijos nariui, liberalui gali būti į naudą. Nesvarstysiu, kaip buvo iš tiesų: kvietė į lovą ar tik į kambarį panaktinėti su draugais G. Steponavičius. Žymiai įdomiau panalizuoti, ar tai gali pakenkti G. Steponavičiui bei Liberalų sąjūdžiui.

Valdžia ir erotika

Ne politika yra seksuali, bet valdžia. Moteris traukia vyrai, kurie turi galią. O vyrai, kurie turi galią, labai dažnai trokšta įvairių moterų meilės. Įrodymų toli nereikia ieškoti: JAV prezidentai – J. Kenedy ir B. Clintonas tai kuo puikiausiai iliustruoja. Tad neveltui Stoma žaliaakei suokė apie tai, kad jis gali būti prezidentu.

Psichologai aiškina, kad moterims patinka tie vyrai, kurie turi daugiau galimybių apsaugoti savo šeimą ir palikuonis. Valdžia yra vienas iš tokių resursų. Todėl moterims politikai taip ir patinka. Gal todėl tarp politikų tiek daug išsiskyrusių vyrų ir vedusių jaunesnes moteris.

O štai dabar ministras – tai ne Seimo narys (nors G. Steponavičius yra ir Seimo narys) – jis turi žymiai daugiau galių – patenka į dviprasmišką situaciją. Ar jis sulauks visuomenės pasmerkimo? Kaip sekso skandalas paveikė Stomos reitingus, sunku pasakyti, nes niekas jų nematavo. Viena tik tikra – kas nežinojo, kad yra toks Seimo narys Stoma, tai dabar sužinojo. O tai tik į naudą Stomai.

Seksualumas yra mirtinas politikų ginklas. Juk reikia, kad politiku žavėtųsi, kad jis patiktų. Tad erotinis žavesys tinka pavergti moterų širdis ir priversti jas balsuoti už politiką.

Lietuvos seksualieji: Uspaskichas, Brazauskas, Paulauskas…

Viktoras Uspaskichas viešumoje mėgo pasirodyti kaip jaunas (t.y. be savo žmonos) ir normalus vyras (t.y. merginų apsuptyje).

Kodėl taip elgėsi, aišku: tuo norėta parodyti, kad jis laisvas kaip padangių paukštis, tad, mielos moterys, imkite kaip tą Mažvydo katekizmą ir balsuokite už jį.

Juk jis sportuoja, nevengia pusnuogis pasirodyti televizoriuje, ypač jaunų ir gražių “gelbėtojų” apsuptyje. Be to, kaip jis šauniai su savo vandens motociklu skriejo per Baltijos bangas. Žodžiu, ne Marijonas Mikutavičius Lietuvoje buvo geidžiamas jaunikis, bet Viktoras Uspaskichas.

Tai ne mano išvedžiojimai, tai rodo sociologinė apklausa, pagal kurią moterys geidžiausiu Lietuvos vyru išrinko ne ką kitą, o V. Uspaskichą. Būtent su juo norėtų sukurti šeimą.

Beje, galime prisiminti, jog Hitleris sąmoningai buvo pateikiamas viešumoje kaip viengungis. Tai leido tvirtinti mitą, kad jis visą save atidavė Vokietijai. Be to, taip jis galėjo išlikti geidžiausiu Vokietijos vyru. Kaip teigia amžininkai, moterys ėjo iš proto dėl jo.

Bet grįžkime prie mūsų “jauno ir normalaus vyro”. V. Uspaskichas įkliuvo: paaiškėjo, kad jis nėra laisvas, o jau ilgą laiką bendrauja su jauna mergina. Jau nekalbant apie tai, kad jis nėra ištikimas savo žmonai. Moterys paprastai neištikimų vyrų nelabai mėgsta. Tad dalis jo rinkėjų turėtų juo nusivilti. Tik ar didelė ta dalis?

Kultūros antropologijos tyrimai rodo, jog politiko privatus gyvenimas yra skirtingai suprantamas JAV ir Vokietijoje. JAV manoma, kad politiko privatus gyvenimas turi būti skaidrus ir kiekvienam piliečiui matomas, o tuo tarpu Vokietijoje politiko privatus gyvenimas yra jo reikalas ir jis jį gali tvarkytis taip, kaip jam norisi (aišku, visuomenei priimtose normose).

O kaip šiuo atveju yra Lietuvoje? Prisiminkime 1993 metų prezidento rinkimus – tuomet Brazausko žmona prabilo apie savo vyro neištikimybę. Anuomet rinkėjams tai nepadarė jokio įspūdžio – Brazauskas triuškinamai laimėjo.

Antra istorija – tai skandalingos Algirdo Brazausko vedybos. Premjeras ilgai slėpė savo santykius su Kristina Butrimiene, slapta važinėjo atostogauti. Žiniasklaida pasigavo šias pikantiškas naujienas. Ar tai pakenkė Brazausko įvaizdžiui? Visi prognozavo katastrofišką Brazausko reitingų smukimą. Tačiau to neatsitiko – jo reitingai sumažėjo nežymiai, ir jis išliko tarp populiariausių.

Seksualiausias politikas – G. Steponavičius?..

Dabar tokiu politiku – šelmiu gali tapti G. Steponavičius. Nemanau, kad jam tai labai patiktų, ar kad jis norėtų šia korta žaisti, tačiau juk visi apie tai kalba. Aišku, jo nemylintys mokytojai tikrai pabandys išnaudoti šią kortą: štai koks jis amoralus, kokias švietimo reformas gali vykdyti. Bet pasaulyje yra ne vien mokytojai, o, be to, ir ne visos mokytojos su tokia neigiama nuomone sutiks.

Ar liberalams pakenks? Jei jau Stomos skandalas nepakenkė Tėvynės sąjungai (taip, Stoma nėra šios partijos narys, bet jis priklauso frakcijai), tai toks skandalas tikrai nepakenks liberalams. O gal net ir priešingai – padės. Kaip jums toks šūkis: “Jaunas, veržlus ir seksualus – Lietuvos liberalų sąjūdis”?

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: komentaro autorius žurnalistas Virginijus Savukynas.

2012.04.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.