Argentinos prezidentas žada išsiaiškinti, kas nutiko povandeniniam laivui


Argentinos prezidentas Mauricijus Makris (Mauricio Macri) penktadienį nurodė atlikti tyrimą, kad būtų išsiaiškinta, kas nutiko dingusiam karinių pajėgų povandeniniam laivui „ARA San Juan“ ir jo 44 žmonių įgulai, rašo AFP.

Pasak prezidento, 34 metų senumo povandeninis laivas buvo atnaujintas, o jo būklė – puiki. Anot M. Makrio, jis sieks išsiaiškinti tiesą, o tragedijos tyrimas bus nuodugnus, kad paaiškėtų, kas gi nutiko.

Argentinos karinės jūrų pajėgos aršiai kritikuojamos dėl savo veiksmų nuo tada, kai pirmą kartą paskelbė apie į Mar del Platos bazę vėluojantį atplaukti povandeninį laivą.

Karinės jūrų pajėgos kelias dienas neatskleidė, kad savo paskutiniame pranešime lapkričio 15 d. „ARA San Juan“ informavo apie problemas su laivo akumuliatoriais. Be to, sprogimas laive buvo patvirtintas tik ketvirtadienį, o ekspertai mano, kad jis galėjo būti susijęs būtent su akumuliatorių nesklandumais.

Argentinos prezidentas sako, kad kaltų nereiktų ieškoti tol, kol nėra visos informacijos apie tai, kas ir kodėl įvyko.

Penktadienį kariuomenė nebesitikėjo rasti išgyvenusiųjų. Dabar bus siekiama rasti tikslią povandeninio laivo buvimo vietą. Taip pat buvo pradėtas tyrimas dėl nelaimės.

Nors kariuomenė oficialiai nepaskelbė, kad laivo įgula žuvo, tačiau ekspertai mano, kad sprogimo pasekmės buvo katastrofiškos.

Kreipdamasis į žmones karinių jūrų pajėgų štabe, prezidentas M. Makris dėkojo „ARA San Juan“ povandeninio laivo įgulai už patriotiškumą, herojiškumą ir drąsą bei pareiškė užuojautą jūrininkų artimiesiems.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.26; 00:30

print