Armėnų mafijos aštuonkojis


Jungtinėse Amerikos Valstijose vasario 21-22 dienomis FTB pareigūnai ir policijos specialieji daliniai suėmė per 100 armėnų mafijos narių.

Visi jie priklauso „Armėnų jėgai“ – didelei ir įtakingai armėnų mafijos grupuotei. „Armėnų jėgos“ nariams pateikti kaltinimai dėl reketo, stambių plėšimų organizavimo, sukčiavimo ir kelių nužudymų organizavimo.

Dar 2010 metų spalio mėnesį JAV teisėsaugos pareigūnai suėmė per 70 „Armėnų jėgos“ narių. Suimtųjų tarpe atsidūrė ir įtakingas kriminalinis lyderis Armenas Kazarianas (Pazo). Teigiama, kad A.Kazarianas palaikė artimus ryšius su aukšto rango Armėnijos valdžios pareigūnais, įtakingais šioje šalyje asmenimis, tame tarpe – ir su buvusiu Armėnijos prezidentu R.Kočarianu.

Dauguma suimtųjų – armėnų kilmės asmenys, bet kai kurie suimtieji buvo rusai, kazachai, ukrainiečiai. Taip pat – ir rusų kilmės manekenė T.Bolšakova, iš Kazachstano kilęs buvęs boksininkas A.Nabijevas. Suimtas buvo ir Jerevano centre esančio restorano ,,Atlantik“ savininkas Pagosas Satamianas. Armėnų mafijos nariams pateikti kaltinimai dėl reketo ir sukčiavimo.

Armėnų mafija veikia ne tik JAV ir Kanadoje, armėnų mafijos grupuotės veikia ir Argentinoje, Italijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Olandijoje, Ukrainoje. 2009 metų pavasarį Čekijos teisėsaugos pareigūnai sulaikė armėnų mafijos klano lyderį ,,įteisintą vagį” (vor v zakonie) Androniką Sagojaną ir kelis jo bendrus. Jiems buvo pateikti kaltinimai dėl reketo, stambaus masto aferų organinzavimo ir pasikėsinimo nužudyti. Šiuo metu A.Sagojanas ir dar keli jo klano nariai teisiami, teismo procesas artėja prie pabaigos.

O Rusijoje armėnai užima ryškias pozicijas vietos mafijos gretose, egzistuoja ir etniniai armėnų klanai, kuriuose dauguma narių sudaro armėnai, o kai kurie armėnai priklauso kitiems mafijos klanams, dažnai yra įtakingų grupuočių lyderiai. Rusijoje labai artimai susijęs oficialus ir šešėlinis verslas, o armėnai užima ryškias pozicijas daugelyje oficialaus verslo struktūrų, ir tai sustiprina jų pozicijas kriminaliniame pasaulyje. Kai kuriuose Rusijos regionuose 60-70 procentų vietos turgaviečių valdo armėnai, armėnai valdo ir kai kuriuos stambius Rusijos bankus arba užima kai kurių bankų vadovų pareigas. Armėnai yra ir kai kurių stambių viešbučių, statybos bendrovių ir naftos biznio įmonių savininkai. Stambias oficialaus verslo struktūras Rusijoje ir Ukrainoje valdo broliai Ašotas ir Surenas Jegizarianai, įvardijami ir vienais įtakingiausių armėnų mafijos vadeivų. Jie palaikė ryšius ir su JAV jau daugelį metų gyvenusiu A.Kazarianu. Teigiama, kad A.Kazarianas dažnai telefonu bendraudavo ir su žymiuoju rusų mafijos ,,krikštatėvių” Aslanu Usojanu (Ded Hasan). Šiuo metu armėnų mafijos klanų veiklą ir jų tarptautinius ryšius bei artimą bendradarbiavimą su aukšto Armėnijos, Ukrainos ir Rusijos valdžios pareigūnais tiria JAV Federalinis tyrimų biuras.

Nuotraukoje: armėnų nusiklastamoms grupuotėms priklausantys sulaikytieji.

2011.03.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.