Atimta galimybė Lietuvos teisme sąžiningai liudyti


Man, Irenai Jeleniauskaitei, yra atimta galimybė Lietuvos teisme sąžiningai liudyti viską, ką žinau apie aplinkybes, susijusias su mano dukterėčiai Eglei Kusaitei Generalinėje prokuratūroje  pateiktais  kaltinimais.

Tuo pat metu ne tik bylą rengę prokurorai, bet ir jų vadovas ONKT departamente A. Kliunka  2010-08-11 d. rašte  buvusiems  politkaliniams iškreipia mudviejų su seserimi pastangas, kad būtų atliktas išsamus nešališkas visų aplinkybių ištyrimas. Jie atmetė  ir Eglės prašymus tyrimą papildyti esminiuose dalykuose, bylą suskaidė, siekia uždarų teismo posėdžių.

Neapklausę mane patys, ir vengdami tai daryti Eglei prašant po susipažinimo su bylos medžiaga, kaltinamąjame akte prokurorai ciniškai naudoja mano  2007-12-03 d. pagalbos kreipimosi  į VSD  Klaipėdos padalinį teiginius, kai man dar nebuvo aišku, kas ir ką daro su  mano dukterėčia. Tuo pačiu buvo pasinaudota sesers ir mano lengvu pažeidžiamumu, patirties stoka. Tiesa yra tokia: nuo trylikos metų Eglutė buvo pasirinkta bendrai vykdomai VSD ir Rusijos FSB akcijai, kuri galutiniame rezultate yra nukreipta prieš Lietuvos Respubliką.

Taip, aš 2007 metais kartu su seserimi ieškojau pagalbos VSD Klaipėdos padalinyje. Ieškojome klaidingai manydamos, kad Eglutę į savo tinklus išties įtraukė čečėnai: pradžioje Lietuvoje, o po to Vokietijoje. Tačiau, kai siekdama gelbėti dukterėčią nuvykau į Auricho miestą prie Hamburgo, man ėmė ryškėti tikroji padėtis ir kas ten per „čečėnai“. Didelėmis pastangomis pavyko sugrąžinti dukterėčią į Lietuvą. Bet kadangi ji buvo sulaukusi pilnametystės, pradėtas forsuoti drauge su FSB anksčiau sumanytas planas, nes Eglutė internetu bendraudavo su bendraamže čečėne Maskvoje. VSD agentai vėl ją nuo mūsų atskyrė, visiškai kontroliavo jos sąmonę, kaip ir telefoninį bei internetinį ryšius.

Nors aiškiai matėme, mes nepajėgėme teisiškai demaskuoti psichotropinių preparatų naudojimo faktus Lietuvoje ir Vokietijoje prieš Eglutę. Ir siaubingiausia mums buvo, kai supratome, kad mūsų vienas pasamdytas gynėjas dirba kartu su specialiosiomis tarnybomis įteiginėdamas Eglei apkalbėti save ir kitus, o mus su seserimi izoliuodamas.

Tuo tarpu teismui skiriant kardomąją priemonę valstybės skirtas profesionalus advokatas A. Palomarčuk iškart atkreipė dėmesį tiek į Eglės būklę, tiek ir įtarimo abejotinumą.

Teisingo teismo nesulauksime, jei teisme nebus visų su byla susijusių asmenų. Tame tarpe nebus išklausyta, ką aš patyriau per gan ilgą laikotarpį – kas ir kaip vyko kovos su terorizmu priedangoje.

Tuo pačiu, uždari teismų procesai, kaip to siekia Generalinė prokuratūra, reikštų, kad siekiama nuslėpti kai kurių VSD pareigūnų antikonstitucinius veiksmus.

Nuotraukoje: Eglė Kusaitė, kurią Lietuvos teisėsauga įtaria esant teroriste.

2011.02.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *