Atleistas Rusijai šnipinėjęs Čekijos diplomatas


Čekijos žvalgybos BIS emblema

Praha, rugsėjo 16 d. (AFP-ELTA). Atleistas informaciją Rusijos žvalgybos tarnybai atskleidęs aukšto rango Čekijos diplomatas, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras.
 
Vietos žiniasklaidos teigimu, saugumo patikrinimą praėjęs diplomatas dirbo Rusijos užsienio žvalgybos tarnybai SVR.
 
„Galiu patvirtinti, kad nusprendžiau imtis veiksmų, ir su užsienio valstybe bendradarbiavęs darbuotojas nebedirba ministerijoje“, – sakė užsienio reikalų ministras Janas Lipavskis. „Saugumo sumetimais daugiau nekomentuosiu“, – pridūrė jis.
 
Dienraštis „Denik N“ pranešė, kad šis žmogus nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio dirbo ministerijoje įvairius darbus, įskaitant ambasadose. Dirbdamas Afrikos šalyje jis susipažino su rusų pora, užverbavusia jį dirbti SVR. „Jie pasinaudojo jo silpnybe moterims ir pinigams“, – diplomatinį šaltinį citavo „Denik N“.
 
Čekijos saugumo informacijos tarnyba (BIS) savo metinėse ataskaitose apie užsienio žvalgybos veiklą šalies teritorijoje ne kartą minėjo Rusiją kaip vieną didžiausių grėsmių.
 
Čekija, buvusi komunistinė šalis, dabar NATO ir ES narė, turinti 10,5 mln. gyventojų, šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai. Praha iki šiol suteikė 154 mln. eurų karinę pagalbą Ukrainai, nuo vasario atremiančiai Rusijos invaziją.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.09.17; 07:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.