Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl „Nacionalinės kredito unijos“ galimai neteisėtos veiklos


Generalinė prokuratūra su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) atlieka savrbų ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminis tyrimas – dėl galimai neteisėto didelės vertės paskolų gavimo iš keturių Lietuvoje veikiančių kredito unijų, taip pat galimo šių kredito unijų turto iššvaistymo, disponavimo tokiu būdu nusikalstamai įgytu turtu, kai kurių įmonių neteisėtos veiklos ir dokumentų klastojimo (LR BK 182 str. 2 d., 184 str. 2 d., 203 str. 2 d., 300 str. 1, 2 d., 216 str. 1 d.).

Tiriant Lietuvos kredito unijų veiklą gauta duomenų, kad grupė asmenų, atitinkanti organizuotos grupės požymius, iš „Nacionalinės kredito unijos“ galėjo apgaule gauti kreditų už beveik 25 mln. litų, nors turto, kuriam įsigyti buvo išduoti kreditai ir kuris buvo įkeistas paskoloms užtikrinti, vertė nesiekia 800 tūkst. litų.

Įvertinęs šias aplinkybes ir kitus „Nacionalinėje kredito unijoje“ nustatytus pažeidimus, Lietuvos Bankas šiandien paskelbė apie šios kredito unijos veiklos apribojimą (moratoriumą) ir paskyrė laikinąjį administratorių. Veiklos apribojimo metu Nacionalinė kredito unija negalės teikti finansinių paslaugų ir vykdyti kitos veiklos (įskaitant indėlių grąžinimą), nebent tai bus būtina kredito unijos veiklai moratoriumo metu užtikrinti.

Iki šių metų gruodžio 28 d. laikinasis administratorius privalės pateikti išvadas dėl Nacionalinės kredito unijos finansinės būklės ir pasiūlymus, kuriuos įvertinus bus sprendžiama dėl unijos veiklos perspektyvų.

Tuoj pat po Lietuvos Banko sprendimo, įtariant didelės vertės kredito unijos turto iššvaistymu, FNTT tarnybos pareigūnai sulaikė „Nacionalinės kredito unijos“ valdybos pirmininką ir administracijos vadovą. Taip pat sulaikytas ir trečiasis unijos valdybos narys.

Ikiteisminiam tyrimui, kurį atlieka FNTT Specialiųjų užduočių valdyba, vadovauja ir jį organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras.

Šaltinis – Lietuvos Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius

2012.12.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *