Atsargiai – galima VSD provokacija


2009 metų rugsėjo mėnesio 24-ąją dieną redakcija gavo elektroniniu paštu atsiųstą laišką, kurio autorius mus informavo apie keistą nutikimą Kaune. Štai tas laiškas.

„Internetinio portalo www.slaptai.lt redaktoriau Gintarai Visockai, paskutiniuosius keletą mėnesių daug rašėte apie čečėnų Gatajevų bylą. Todėl manau, kad ši informacija Jus sudomins.  Šį trečiadienį laikraščio “15 min” numeryje Kaunui (o gal buvo ir Vilniui skirtoje laidoje?) yra tokia žinutė: “Pašto dėžutėse – aferistų sąskaitos”. Esą kauniečiai pašto dėžutėse rado UAB “Renovita” sąskaitas, į kurias iki rugsėjo 26 dienos prašoma pervesti 44,23 Lt už vandentiekio valymo darbus, kurie bus atliekami spalio mėnesį. Lietuvos įmonių registre tokios įmonės nėra, “Kauno vandenys”, į kur žmonės ėmė skambinti, apie tai taip pat nieko nežino, o ant “Renovitos” apvalaus antspaudo yra parašyta Kaunas ir pavardė – Denis Volovskiy. Pabaigoje aiškinama, kad tai tas pats Denis Volovskiy, kuris teikė Khadižat ir Malikui Gatajevams palankius parodymus. Ar čia vėl nebus kokia nors Lietuvos VSD ir Kauno prokuratūros provokacija? Gal tas Denis apie tai visai nieko nežino, o jo vardu kas nors tai daro? Laikraštį aš pasilikau, jei bus įdomu, galiu atsiųsti. O dabar siunčiu Jums elektroninę to straipsnio versiją. Straipsnio autorius – Tomas Grigalevičius (“15 min”).”

Gintaras Visockas

“Kaune antradienį užfiksuotas dar negirdėtas sukčiavimo atvejis – miestiečių pašto dėžutėse pasirodė sąskaitos, kuriose žmonės raginami užmokėti už neegzistuojančios bendrovės dar neatliktus darbus.

Kauniečius pasiekusioje sąskaitoje, išrašytoje rugsėjo 18 dieną, nurodyta, jog už vandentiekio valymo darbus iki rugsėjo 26 dienos reikia sumokėti 44,23 Lt. Darbus, kurie, kaip pažymima, bus padaryti tik artėjantį spalio mėnesį, atliks UAB “Renovinta”. Lietuvos įmonių registre bendrovės tokiu pavadinimu nėra.

„Mieli klientai, darbai bus atliekami 2009 m. spalio mėn. Prašome pasilikti kvitą, kurį gausite apmokėdami sąskaitą“, – rašoma kauniečių pašto dėžutėse atsidūrusiuose lapeliuose.

Gavę neaiškios kilmės sąskaitas, kauniečiai skambučiais užplūdo bendrovę “Kauno vandenys”. “Tai yra tikrų tikriausia afera. Bet kuriuo atveju įmonė sąskaitoje turi nurodyti savo įmonės kodą. Sąskaitoje nurodytas “Kauno vandenų” adresas. Antspaudas taip pat nėra įtikinantis, – kalbėjo įmonės „Kauno vandenys“ Pardavimų apskaitos grupės vadovė Marija Karpavienė. – Mes visą medžiagą perdavėme savo juristams. Jie turėtų kreiptis į policiją. Mes stengiamės informuoti gyventojus, kad jie neapmokėtų tų sąskaitų.“

Sutapimas ar ne, ant sąskaitų padėtame antspaude paminėtas žmogus policijai yra puikiai pažįstamas. Denis Volovskiy buvo skandalingai pagarsėjusių sutuoktinių čečėnų Chadižat ir Maliko Gatajevų globotinis.

Oficialiai neįregistruotiems vaikų globos namams „Gimtoji šeima“ vadovavusiems sutuoktiniams už grasinimus nužudyti, turto prievartavimą ir sukčiavimą teismas šią vasarą skyrė po 10 mėnesių nelaisvės. 11 metų pas Gatajevus gyvenęs D.Volovskiy šioje byloje davė parodymus, naudingus sutuoktiniams.”

Redakcijos slaptai.lt prierašas.

Dėkojame už šią informaciją. Mes nedelsiant paskambinome Kaune gyvenančiam Deniui Volovskiui ir pasiteiravome, ką jis pats manąs apie spaudoje pasirodžiusį pranešimą dėl sukčiavimo. Vaikinas kategoriškai neigia bent kuo nors prisidėjęs prie sąskaitų aferos. Beje, nepasitikėjimo šešėlis, kuris šiandien metamas Deniui Volovskiui, labai jau panašus į mūsų slaptųjų tarnybų kerštą. VSD turi priežasčių nemėgti D.Volovskio, kadangi jis išdrįso viešai duoti VSD pareigūnams nepalankius parodymus. Redakcija įtaria, jog provokatoriai šiuo išpuoliu greičiausiai neapsiribos ir toliau stengsis pakenkti Gatajevų gynėjams.

Tuo pačiu pridedame oficialų UAB “Kauno vandenų” pareiškimą.

“Pastaruoju metu kauniečiai ėmė gauti sąskaitas, pasirašytas UAB „Renovinta”. Jose rašoma, kad spalio mėnesį bus atliekami vandentiekio valymo darbai, todėl už būsimus darbus būtina sumokėti iki nurodytos dienos.

Vienai kauniečių šeimai atsiųstame rašte nurodoma, kad už vandentiekio valymą spalio mėnesį reikia sumokėti iki rugsėjo 26 dienos ir nurodoma suma už darbus –  44.23 lito. Nurodyta ir sąskaita Nr. LT 397011700072504537. Kuriame banke yra ši sąskaita, nenurodyta. Visa tai “patvirtinta” atspaudu, kuriame įrašas: UAB „Renovinta” ir pavardė Denis Volovskiy ir “Kauno vandenų” adresas.

„Kauno vandenys informuoja, kad jokių vandentiekio valymo darbų spalio mėnesį neketina atlikti. “Kauno vandenys” nesamdo bendrovės “Renovinta” (apie ją VĮ Registrų centras neturi jokių duomenų), todėl akivaizdu, kad šiuos raštus siuntinėja sukčiai.

Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje www.kaunas.lt bei „Kauno vandenų” interneto svetainėje kiekvieną dieną teikiama informacija apie „Kauno vandenų” atliekamus darbus. Jokių sąskaitų „Kauno vandenys” gyventojams nesiunčia, išskyrus įprastas – už sunaudotą vandenį.

Pastaba. „Kauno vandenys” dėl šių vadinamųjų sąskaitų kreipėsi į policiją.”

Taip pat pridedame oficialų Denio Volovskio pareiškimą, adresuotą Kauno apskrities VPK Centro PK viršininkui Gintautui Dirmeikiui.

Savo pareiškime D.Volovskij rašo: “2009-09-22 dienraštyje “15 min” žurnalistas Tomas Grigalevičius straipsnyje “Aferistai kauniečius atakuoja prisidengdami sąskaitomis už komunalines paslaugas” paskelbė mano garbę ir orumą žeminančias, šmeižikiškas žinias: “Sutapimas ar ne, ant sąskaitų padėtame antspaude paminėtas žmogus policijai yra puikiai pažįstamas. Denis Volovskiy buvo skandalingai pagarsėjusių sutuoktinių čečėnų Chadižat ir Maliko Gataevų globotinis”. Prašome Jūsų pradėti ikiteisminį tyrimą, ar nėra žurnalisto Tomo Grigalevičiaus veiksmuose nusikaltimo, numatyto LR BK 154 str. 2d., požymių”.

2009 metų rugsėjo 24 diena.

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *