Atsargiai – Kremliaus diktatorių garbinantys aktoriai


Pastarosiomis dienomis iškart du amerikiečių aktoriai apsilankė Rusijoje, parodydami savo susižavėjimą Vladimiru Putinu. Taigi ar Putinas – naujas Če Gevara? Tokį klausimą kelia anglų kalba rašanti žiniasklaida.

Taip, Vladimiras Putinas turi draugų Holivude. Vienas iš jų – visų užmiršta kovinių filmų žvaigždė Stivenas Sigalas (Steven Seagal). Kita žvaigdė – ir Mikis Rurkas (Mickey Rourke). „Abu praėjusį savaitgalį svečiavosi Rusijoje: Rurkas užsuko į prestižinę Maskvos universalinę parduotuvę, o Sigalas nuvažiavo į neseniai aneksuotą Krymą. Porelė taip pat prisidėjo prie Rusijos žiniasklaidos propagandos kampanijos, kur jų siaubingi aktoriniai gabumai jiems buvo labai naudingi“, – ironizuoja The New Republic korespondentas Džošas Kovenskis (Joshua Kowenski).

Duodamas interviu Rusijos televizijos kanalui LifeNews ponas Rurkas žavėjosi Putino „tiesmukiškumu ir atvirumu“ užsienio politikoje. Jis taip pat užsuko į GUM‘ą, kad pareklamuotų savo naują drabužių liniją – marškinėlius su Putino atvaizdu.

Skirtingai nuo Rurko, Sigalas jau turi šiokios tokios patirties. „Kovo mėnesį, kai pasaulis vos tik atsipeikėjo nuo Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, Sigalas davė interviu Kremliaus šalininkui – laikraščiui „Rossijskaja gazeta“, garbindamas Putino didybę, o Amerikos politiką Rytų Europoje vadindamas „idiotiška“.

Tad kai Sigalas pasirodė renginyje „Krymo susijungimo su Rusija“ garbei, rusai išvydo pažįstamą veidą.

Pastaruosius keletą metų Rusijos prezidentas kultivavo išpūstą tikro mačo paveikslą. Dabar mes priėjome iki to, kad Sigalas, demonstruodamas prieš kamerą savo „kietumą“, tapo Kremliaus užsienio politikos pateisinimo instrumentu, stebisi žurnalistas.

Šį savaitgalį Kryme surengta grandiozinė šventė. „Akivaizdūs buvo visi prorusiškojo nacionalistinio renginio požymiai: motociklai, pirotechnika, sunkusis rokas. Atvažiavo net kovinių filmų herojus Stivenas Sigalas“, – perduoda The Washington Post apžvalgininkas Adamas Teiloras (Adam Taylor).

Sigalas padainavo susirinkusiems bliuzo roką. „Niekas neturi teisės smerkti kito už tai, kad tas tiki tuo, kuo jis tiki“, – pareiškė aktorius scenoje.

„Ir tai ne pirmas kartas, kai Sigalas pademonstravo savo prorusiškas pažiūras: jis ir Putinas suartėjo bendros meilės koviniams menams pagrindu, o pernai jis net lankėsi Čečėnijoje – respublikoje, neatskiriamai susijusioje su Putino lyderyste“, – sakoma straipsnyje.

Rugpjūčio 11-ąją buvęs imtyninkas, kultūristas ir aktorius Mikis Rurkas nusipirko Maskvoje marškinėlius su Putino atvaisdu. „Atsakydamas į komentarus, Rurkas, kuris atrodė nuvargęs, griebėsi visiems žinomos vertinimo sistemos, –  rašo Foreign Policy žurnalistas Saimonas Engleras (Simon Englert). – Aš su juo buvau susitikęs porą kartų. Jis pažvelgė man tiesiai į akis. Man atrodo, kad jis geras vyrukas“.

Rurkas – ne pirmas amerikiečių svyruoklis, pasimatavęs marškinėlius su Putino atvaizdu. Rugpjūčio 9-ąją per koncertą Sevastopolyje marškinėlius su Rusijos lyderio atvaizdu gavo Stivenas Sigalas.

Iš dalies tai galima laikyti įžymybių propaganda, bet reikalas tuo neapsiriboja, įsitikinęs Egleris. „Kaip ir jūsų bendraklasis išsišokėlis, vilkintis marškinėlius su Če Gevaros atvaizdu, tie vyrukai – ikonų kariai, ieškantys sau ikonos“.

„Niekas negali man nurodinėti, kaip rengtis“, – taip, anot The Daily Mail, atsikirto Rurkas į klausimą, ar jis galės marškinėlius su Putino atvaizdu dėvėti JAV. 

Pasak aktoriaus, Rusijos prezidentas jam paliko „tikro džentelmeno“ įspūdį. „Man atrodo, jis geras vyrukas. Patikėkite, jeigu aš taip negalvočiau, aš nesivilkčiau šitų marškinėlių“.

Iš GUM‘o aktorius patraukė į „Lužniki“, kur surengė atvirą sparingo sesiją su bokso treneriu Amilkaru Medina da Silva.

Nuotraukoje: draugyste su Vladimiru Putinu susikompromitavęs kovinių sporto šakų meistras, kovinių meninių filmų aktorius Stivenas Sygalas.

2014.08.20; 05:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.