Atsargiai: Paryžiuje – didelė Vladimiro Putino gerbėja


„Prancūzija pasirinko gėdą. Lyg ir nukenksminta kraštutinė dešinioji partija „Nacionalinis frontas“, kuriai vadovauja neva tai nekelianti pavojaus Marin Le Pen, pasisakanti prieš Europos Sąjungą ir besilaikanti antiimigrantinės pozicijos, mikliai aplenkė rinkimuose į Europos Parlamentą ir valdančiuosius socialistus, ir opozicionierius – golistus“, – komentuoja rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus „The Wall Street Journal“ apžvalgininkas Džonas Vinokuras.

„Atsižvelgiant į Prancūzijos kaip lošėjos tarptautinėje arenoje vaidmenį, Le pen partija pareikalavo sudaryti ašį Paryžius–Berlynas–Maskva, – rašo publikacijos autorius. – Nacionalinio fronto lyderė apibūdina Vladimirą Putiną kaip „patriotą“ ir po priešrinkiminio vizito į Maskvą apskritai reiškia tokį pat, kaip ir Rusijos prezidentas, ketinimą „iškastruoti“ Europos Sąjungą kaip Vakarų politinę jėgą“.

Neįmanoma net įsivaizduoti patogesnio V.Putinui sąjungininko, pastebi žurnalistas.

„Putinas žino, kad mes giname bendras vertybes“, – cituoja Marin Le Pen žodžius autorius. Į klausimą, kokios tai vertybės, ji atsako: „Krikščioniškas Europos civilizacijos paveldas“.

„Prancūzijai aktualus klausimas, pažymėtas Le Pen ženklu, toks: ar pavyks šaliai užsitikrinti pasitikėjimą tarptautinėje arenoje ir ar užteks jai ištvermės tęsti varžybas su įklimpusio abejonėse dėl Sirijos ir Irano reikalų Barako Obamos atkaklumu, – rašo Dž.Vinokuras. – Dabar Prancūzijos vyriausybė neturi priežasčių švelninti savo fundamentalaus priešiškumo transatlantiniam susitarimui dėl laisvosios prekybos. Iš esmės nedalyvaujanti konflikte Ukrainoje ir stebinti Vokietijos svyravimus, Prancūzija jau parodė, kad nelabai suinteresuota iš esmės priešintis Rusijos tolesnio stiprėjimo Rytų Europoje pavojui“.

„Greičiau priešingai, – samprotauja straipsnio autorius. – Reikia turėti galvoje, kad Prancūzija ir toliau ketina patiekti du sraigtasparnių nešėjus – laivus „Mistral“, kuriuos ji pardavė Rusijai, kur jie gali būti dislokuoti Juodojoje jūroje“.

„Naujajame pasaulyje, kur už „Nacionalinį frontą“ balsavo dauguma prancūzų ir kur toji partija gali imti vadovauti oficialiai politinei Europos Parlamento frakcijai, finansuojamai mokesčių mokėtojų pinigais, V.Putinas dabar gali kliautis Marin Le Pen kaip aršiausia pritarimo politikos šalininke“, – sakoma straipsnyje.

Nuotraukoje: Prancūzijos kraštutinė dešinioji Marin Le Pen.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2014.06.04; 05:35

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *