Atsargiai – telefoniniai sukčiai


Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt sulaukė laiško, kuriame pasakojama apie vėl siautėti pradėjusius telefoninius sukčius. Laiškas atėjo iš www.teo.lt Panevėžio padalinio.

Manome, kad šis pranešimas bus aktualus visiems: ir tiems, kurie naudojasi tik mobiliaisiais telefonais, ir tiems, kurie skambina tik iš stacionarių telefonų.

Žmonės vis dažniau sulaukia skambučio *(fiksuota linija),* kurio tekstas yra: “Sveikinimai jums! Skambiname jums, norėdami pranešti, kad jūs laimėjote keliones į … išlaidų apmokėjimą. Spauskite “9”, kad sužinotumėte detaliau”.

Jei nuspaudžiate “9”, jus sujungiamas itin brangia linija (apie 20 GBP=110 LTL per minutę). Po sujungimo, net jei iš karto padedate ragelį, pokalbis bus automatiškai sujungtas mažiausiai 5 minutėms, dėl ko pokalbio kaina sieks 100 GBP (570 LTL).

Jeigu liekate prisijungęs, po 11-os minučių įrašytas balsas paprašo įvesti savo pašto kodą ir namo numeri. Dar po 2 – jų minučių pasigirsta pranešimas:

“Atsiprašome, bet jūs nesate vienas iš laimingųjų”, po kurio pokalbis išjungiamas. Pasekmės: tokių skambučių kaina siekia po 260 GBP (1,500 LTL). Kam panaudojami pašto indekso ir namo numerio duomenys, lieka neaišku. British Telecom (Lietuvos Telekomo analogo Anglijoje) teigimu, šie skambučiai ateina iš už Didžiosios Britanijos ribų, ir British Telecom yra nepajėgus jų sustabdyti.

Vienintelis teisingas sprendimas yra padėti ragelį prieš surenkant numerį “9”. Jei jus pasieks panašaus turinio skambutis, nedvejodami padekite rageli ir jokiais būdais nespauskite skaičiaus “9”!

Slaptai.lt nuotr.

2010.09.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *