Atsistatydino JAV žvalgybos vadovo pavaduotoja S. Gordon


JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paskelbė, kad atsistatydina Nacionalinės žvalgybos vadovo pavaduotoja Susana M. Gordon – tai dar vienas pokytis, susijęs su aukščiausiais šalies žvalgybos pareigūnais.
 
Prieš tapdama Nacionalinės žvalgybos vadovo Dano Coatso pavaduotoja, S. Gordon beveik ketvirtį amžiaus dirbo Centrinėje žvalgybos agentūroje.
 
„S. Gordon yra profesionalė – ji turi daug išskirtinės patirties. Man teko garbė per pastaruosius dvejus metus susipažinti su S. Gordon ir per tą laiką jai pajutau didelę pagarbą“, – savo tviterio paskyroje rašė D. Trumpas.
 
Prezidentas informavo, kad S. Gordon pasitrauks rugpjūčio 15 dieną, tą pačią dieną, pasak D. Trumpo, D. Coatsas žada išeiti į pensiją.
 
Iš karto po šio pranešimo tviterio paskyroje D. Trumpas pranešė, kad naujuoju Nacionalinės žvalgybos vadovo pavaduotoju taps Josephas Maguiras, į pensiją išėjęs buvęs JAV karinio jūrų laivyno viceadmirolas ir dabartinis Kovos prieš terorizmą centro vadovas.
 
D. Trumpas gyrė naujojo vadovo pavaduotojo karjerą ir patirtį dirbant karinių pajėgų institucijose, vis dėlto savarankiškos ir aštrios S. Gordon atsistatydinimas gali būti gana sunkus smūgis visai JAV žvalgybos bendruomenei, kuri ir taip nelengvai priėmė D. Coatso pasitraukimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.09; 10:00
print