Atsistatydino Nyderlandų gynybos ministrė


Nyderlandų kariai

Nyderlandų gynybos ministrė Ank Bijleveld penktadienį atsistatydino dėl nesėkmių sprendžiant evakuacijos iš Afganistano krizę ir dėl vis didėjančio skandalo, dėl kurio jau atsistatydino užsienio reikalų ministrė.
 
A. Bijleveld iš pradžių atsisakė atsistatydinti, bet galiausiai pasidavė spaudimui po to, kai parlamentas jai oficialiai pareiškė nepasitikėjimą dėl klaidų, dėl kurių Afganistane liko įstrigę dešimtys vertėjų.
 
„Informavau savo partiją ir ministrą pirmininką, kad prašysiu karaliaus priimti mano atsistatydinimo pareiškimą“, – žurnalistams Gynybos ministerijoje sakė A. Bijleveld, turėdama omenyje ministrą pirmininką Marką Rutte.
 
„Nenoriu trukdyti svarbiam darbui“, kurį atlieka kolegos, vis dar mėginantys išgabenti žmones iš Afganistano, pridūrė ji.
 
Ketvirtadienį atsistatydino Nyderlandų užsienio reikalų ministrė Sigrid Kaag, kurią parlamentas taip pat pasmerkė dėl to, kad vyriausybė nesugebėjo evakuoti kai kurių afganistaniečių ir nepastebėjo ženklų, kad Talibanas netrukus užims valdžią.
 
S. Kaag gynė savo veiksmus krizės metu, tačiau pripažino, kad vyriausybės veikloje buvo tam tikrų „spragų“ dėl padėties, iš kurios Nyderlandai turėjo suktis kartu su kitomis šalimis.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.09.18; 07:38
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *