Australija: teismas paliko suimtą įtariamąjį, siuntusį paketus su milteliais


Melburno teismas atsisakė paleisti už užstatą vyrą, kuris, kaip įtariama, išsiuntė paketų su asbestu 16 šalių diplomatinėms atstovybėms Melburne, Kanberoje ir Sidnėjuje. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Age“.

Teismo sprendimu 48 metų amžiaus Savasas Avanas, gyvenantis viename iš šiaurinių Melburno priemiesčių, liks suimtas iki šių metų kovo 4 d. „Kaltinamasis liks suimtas iki kito teismo posėdžio“, – pareiškė teisėjas Costas Kilias. 

Teismo posėdžio metu policijos atstovas pranešė, kad medžiaga, buvusi paketuose, nėra pavojinga. Ekspertizė parodė, jog tai buvo asbestas. 

Anksčiau pranešta, kad naktį į ketvirtadienį Australijos federalinė policija sulaikė 48 metų vyrą, kuris, kaip įtariama, išsiuntė 38 paketus su nežinoma medžiaga 16 šalių ambasadoms ir konsulatams Melburne, Kanberoje ir Sidnėjuje.

„48 metų amžiaus Šepartono miesto (šiaurinio Melburno priemiesčio) gyventojas buvo sulaikytas savo namuose. Jam pateiktas kaltinimas dėl pavojingų daiktų siuntimo paštu, kas yra federalinis nusikaltimas“, – sakoma policijos pranešime.

Didžiausia bausmė, Australijos įstatymų numatyta už tokius nusikaltimus, – 10 metų kalėjimo.

Australijos federalinė policija pradėjo tirti incidentą trečiadienį po pranešimų apie įtartinus paketus su potencialiai pavojingais baltais milteliais, pristatytus į Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Graikijos, Egipto, Indijos, Italijos, Indonezijos, Ispanijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Pakistano, JAV, Turkijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Kroatijos diplomatines misijas. Ambasadų ir konsulatų darbuotojai buvo evakuoti, juos apžiūrėjo medikai. Informacijos apie nukentėjusius per incidentą žmones negauta.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.11; 09:00

print