Australijos bendrovės „Qantas“ lėktuvas atliko ilgiausią istorijoje skrydį be nusileidimo


Australijos bendrovės „Qantas“ lėktuvas atliko ilgiausią istorijoje skrydį be nusileidimo. EPA-ELTA nuotr.

Australijos aviacijos kompanijos „Qantas“ lėktuvas atliko ilgiausią komercinės aviacijos istorijoje skrydį be nusileidimo. Tai sakoma penktadienį paskelbtame šios didžiausios Australijos oro linijų bendrovės pranešime.
 
Skrydis prasidėjo ketvirtadienį Londone, o baigėsi penktadienį Sidnėjuje. „Naujas „Boeing 787 Dreamliner“ nutūpė Sidnėjuje 12 valandą 28 minutės vietos laiku, praėjus 19 valandų ir 19 minučių po pakilimo iš Hitrou“, – skelbiama pranešime. Orlaivis įveikė apie 17,8 tūkstančio kilometrų, kas taip pat yra rekordas.
 
Tai jau antras itin tolimas skrydis pagal projektą „Sunrise-Qantas“, kuriame numatoma atidaryti naujų krypčių reisams į Australijos rytinės pakrantės miestus. Spalio pabaigoje kitas „Qantas“ priklausantis „Boeing 787“ atskrido iš Niujorko į Sidnėjų, praleidęs ore 19 valandų 16 minučių.
 
Iš Londono į Sidnėjų skrido kai kurių Australijos tyrimų centrų ir universitetų specialistai, taip pat kelios dešimtys paprastų keleivių. Ateityje „Qantas“ planuoja atlikti mažiausiai dar vieną itin tolimą skrydį į vieną iš miestų rytinėje šalies pakrantėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.15; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *