Automobilių žygis Baltijos keliui atminti


Šiandien Seime įvyko Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos sukviesta spaudos konferencija.

Joje dalyvavo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys akademikas Antanas Buračas, Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas. Konferencijoje taip pat pasisakė Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Seimo narys Rytas Kupčinskas. Konferencijoje buvo išsamiai pristatytas Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rugpjūčio 23-ąją rengiamas simbolinis automobilių žygis Baltijos keliui atminti.

Rytoj, rugpjūčio 23 d., 13.00 val. žygio dalyvių automobilių kolona renkasi Vilniuje, Katedros aikštėje (kolonos galas Šventaragio gatvėje prie Pilies gatvės; kolona kaip juosta apjuos Katedros aikštę). 

Automobilių žygis pasieks Ukmergę apie 15.00 val., kur trumpai sustos prie Nepriklausomybės paminklo Kęstučio aikštėje, kur jį pasitiks Ukmergės rajono meras Algirdas Kopūstas. Ukmergėje, kaip ir prieš 23 metus, ore žygio dalyvius pasveikins lėktuvai, kurie lydės žygio dalyvius Baltijos keliu, pabarstys gėlių taip pat Panevėžyje ir Pasvalyje. Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas informavo apie pilotus, kurie prieš 23 metus dalyvavo Baltijos kelyje ir dabar dalyvaus Baltijos kelio atminimo akcijoje.

baltijos_kelias

17 val.  žygio dalyviai pasieks Panevėžį, kur trumpai sustos Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro.

18.30 val. žygis pasieks Pasvalį, kur Vytauto aikštėje prie bažnyčios Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir kiti pasvaliečiai pasveikins žygio dalyvius. 

19.30 val. žygis pasieks Saločius, kur prie restorano „Pasienis“ įvyks susitikimas su Latvijos delegacija, kurioje dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės akto signataro klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti.

Dalia Urbanavičienė informavo, kad vakaronės metu žygio dalyviai mokysis latvių ir lietuvių tradicinių šokių; susitikimo dalyvius į vakaronę įtrauks Pasvalio rajono Raubonių kaimo folkloro ansamblis.

Akademikas Antanas Buračas pažymėjo, kad Baltijos kelias turėjo milžinišką istorinę reikšmę, tai buvo trijų tautų valios pareiškimas atgauti savo valstybes, tai buvo vertybinis latvių, lietuvių ir estų tautų susivienijimas. Tautinės vertybės, vienybės dvasia, kurios ryškiausiai pasireiškė kaip tik per Baltijos kelią, yra labai svarbios ir šiandien, kai mūsų valstybės kūną ėda korupcija, kai vis menkėja piliečių galimybės kartu nuveikti visai valstybei reikšmingus darbus, didėja socialinė atskirtis.

J.Mažintas pabrėžė, kad daugelis Lietuvos piliečių, nepaisant nusivylimo nuotaikų, ir šiandien ištikimi Baltijos kelio dvasiai, tačiau šios dvasios trūksta aukščiausiems valstybinės valdžios ešelonams.

Gintaras Songaila informavo, kad susitikime Saločiuose numatoma priimti bendrą deklaraciją dėl lietuvių ir latvių vienybės stiprinimo. Romualdas Ozolas pažymėjo, kad žygio dalyviai atkreips Lietuvos valstybės institucijų dėmesį į tai, kad Baltijos kelio paminklai nėra įtraukti į bendrą kompleksą ir valstybės apsaugos programą.

Jis taip pat pabrėžė, kad Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ imsis istorinės analizės, kas, kaip ir kada nutolo nuo Sąjūdžio projektuotos valstybės tikslų ir sieks, kad lietuvių tauta susigrąžintų savo nacionalinę valstybę. Seimo narys, Lietuvos sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas pasveikino žygio organizatorius ir pakvietė piliečius, kurie nevažiuos Baltijos keliu, aktyviai dalyvauti kituose rugpjūčio 23 dienos renginiuose, ypač – 19.00 val. prie A.Mickevičiaus paminklo.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Baltijos kelias netoli Ukmergės. 

2012.08.22 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.