B. Johnsonas: „klaidinga“ manyti, kad Londonas prašys atidėti „Brexitą“


Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas atmeta galimybę dar kartą atidėti „Brexitą“. ES neturėtų „klaidingai“ manyti, kad Jungtinė Karalystė liks Bendrijoje po dabartinio išstojimo termino spalio gale, pareiškė B. Johnsonas sekmadienį per pokalbį telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. B. Johnsonas, jo biuro duomenimis, pabrėžė, kad neprašys Briuselio dar kartą atidėti terminą.
 
Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai rugsėjo pradžioje priėmė įstatymą, kurs įpareigoja premjerą prašyti trimis mėnesiais atidėti „Brexitą“, jei iki spalio 19 dienos nebus pasiektas susitarimas su Briuseliu. Dauning Stryto šaltinis sakė, kad šis įstatymas žlugdo derybas, tačiau jis esą neužkirs kelio šalies išstojimui iš ES be sutarties. Taip manyti būtų „istorinis nesusipratimas“, pažymėjo šaltinis.
 
Pirmadienį Briuselyje turėtų būti tęsiami pokalbiai tar Londono ir Europos Komisijos derybininkų. ES reikalauja iš Londono persilaužimo iki ateinančio penktadienio, kad šalims narėms konsultacijoms galėtų būti pateiktas teisinis tekstas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.07; 08:00
print