Baigėsi mokinių savivaldų forumų maratonas


Kovo 15 d. baigėsi keturias savaites trukę, Lietuvos Moksleivių Sąjungos organizuoti, mokinių savivaldų forumai, analizavę savivaldų problemas bei ieškoję jų sprendimo būdų.

Prie keturiolikoje Lietuvos miestų įsikūrusių skyrių, kaip niekad aktyviai prisijungė pagrindinių, gimnazijų bei progimnazijų mokinių savivaldų atstovai. Mokinių savivaldų forumuose buvo analizuojamos profesinio orientavimo bei pilietiškumo problemos, rastos silpnosios grandys ir sprendimo keliai.

Išsiaiškinta, jog nėra stiprios bei vieningos sistemos, pagal kurią būtų galima dirbti be rūpesčių, taipogi rasta daug minusų. Vykusių forumų metu nuspręsta, kad pilietiškumas yra ne vienetinių atvejų, bet nuolatinio ir ankstyvo ugdymo rezultatas.

Diskusijų metu taip pat išsivystė tęstinė klubų – susitikimų idėja, į kuriuos kas mėnesį, kiekviename mieste, kuriame yra Lietuvos moksleivių sąjungos skyrius, rinktųsi mokinių savivaldų pirmininkai. Tiesa, nuo šiol mokinių savivaldų informavimo centrai dirbs dar dvejuose Lietuvos miestuose – Kaišiadoryse bei Elektėnuose.

Kovo 4d. pirmą kartą Lietuvoje pradėta vygdyti tokio pobūdžio elektroninė moksleivių apklausa apie mokinių savivaldas, jų veiklos kryptis bei kokybę. Šiai apklausai pasibaigus, bus inicijuojama Lietuvos moksleivių sąjungos darbo grupė, kuri ruoš pasiūlymų bei rekomendacijų paketus atsakingoms valdžios institucijoms. Taigi, visi Lietuvos mokiniai yra kviečiami pareikšti savo nuomonę bei prisidėti prie mokinių savivaldų gerinimo. 

Lietuvos moksleivių sąjunga taip pat organizuoja ateinantį mėnesį Kaune vyksančią Asamblėją, į kurią susirinks mokinių savivaldų atstovai iš daugiau nei šimto dvidešimties Lietuvos mokyklų. Jos metu bus kalbama apie šiuo metu moksleiviams aktualias problemas bei ieškoma tinkamiausių būdų joms spręsti.

2012.03.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.