Baiminantis protestų Paryžiuje bus uždaryta daug turistų lankomų vietų


Šeštadienį Prancūzijos sostinėje Paryžiuje bus uždaryta daugybė turistų lankomų vietų, baiminantis dėl smurto per planuojamus antivyriausybinius „geltonų liemenių“ gatvių protestus, informuoja BBC. 

Riaušės Prancūzijos sostinėje Paryžiuje. EPA-ELTA nuotr.

Policija paragino Paryžiaus Eliziejaus laukuose įsikūrusias parduotuves ir restoranus nedirbti šeštadienį ir pašalinti iš lauko stalus, kėdes ir kitus daiktus. 

Miesto valdžios institucijos teigia stiprinančios garsių lankytinų vietų apsaugą po to, kai per protestus praėjusią savaitę riaušininkai nuniokojo garsiąją Paryžiaus Triumfo arką. 

Kultūros ministro Francko Riesterio teigimu, tarp vietų, kurios šeštadienį bus uždarytos, yra Eifelio bokštas, Luvro ir Orsė muziejai bei operos teatrai. 

Remiantis BBC pranešimais, šeštadienį taip pat buvo atidėta daug futbolo rungtynių. Saugumo sumetimais Paryžiuje šeštadienį bus dislokuota 8 tūkst. policijos pareigūnų ir šarvuotos transporto priemonės. 

Praėjusį šeštadienį Paryžiuje vyko didžiausios per kelis dešimtmečius riaušės. Protestai Prancūzijoje vyksta nuo lapkričio. Demonstracijas paskatino ketinimai didinti benzino ir dyzelino akcizą. Nors po kelias savaites vykusių protestų Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuelis Macronas) nusprendė, kad benzino ir dyzelino akcizas nebus didinamas visus 2019 metus, protestai šalyje gerokai įsisiūbavo ir peraugo į didesnį nepasitenkinimą vyriausybe. Demonstrantai pradėjo protestuoti ir dėl kitų dalykų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.08; 05:30

print