Baltarusija įrodinėja mirties bausmę įvykdžiusi remdamasi įstatymais


Baltarusijos Aukščiausiojo teismo pirmininko pavaduotojas Valerijus Kalinkovičius interviu žiniasklaidai pareiškė, jog mirties bausmė Minsko metro sprogdintojams buvo įvykdyta laikantis visų įstatymo normų.

Jis pabrėžė, jog teroristinio išpuolio organizatorių kaltė buvo visiškai įrodyta ir nekėlė jokių abejonių. abejonių. Tuo tarpu Europos Tarybos (ET) generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas piktai kritikavo Baltarusijos valdžią už mirties bausmę, įvykdytą Minsko metro sprogdintojams.

Jis pažymėjo, kad Baltarusija yra vienintelė Europos valstybė, kurioje vis dar atliekama tokia žiauri bausmė. T. Jaglandas tvirtino, jog Minskas, nepaisydamas žmogaus teisių ir esminių demokratijos standartų, tik dar labiau izoliuoja savo šalį nuo likusio pasaulio.

Oficialusis Minskas sulaukė ir daugiau aršios kritikos. Pavyzdžiui, Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Jeanas-Claude’as Mignonas pareiškė, jog yra sukrėstas žinios apie Baltarusijoje įvykdytą mirties bausmę dviems Minsko metro sprogdintojams. Jis piktinosi, jog Baltarusija neišgirdo tarptautinės bendruomenės raginimų pasigailėti kaltųjų dėl teroristinio išpuolio. J. C. Mignonas akcentavo, kad “tokiai barbariškai praktikai nėra vietos civilizuotame pasaulyje”.

Po mirties bausmės įvykdymo ET Parlamentinėje Asamblėjoje turėtas Baltarusijos specialusis pakviestojo dalyvio statusas buvo sustabdytas 1997 metais, kol šalis nepradės taikyti moratoriumo mirties bausmei.

Prancūzija – tai dar viena šalis, kuri pasmerkė Minską sušaudžius du sprogdintojus. Oficialusis Paryžius abejoja, ar mirties bausmė dviem sprogdinimo Minsko metro organizatoriams buvo pagrįsta. Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime sakoma, jog Minskas turėtų peržiūrėti savo nuostatą dėl mirties bausmės. Pažymima, kad Prancūzija pasisako prieš tokio pobūdžio bausmes nepriklausomai nuo jų taikymo argumentavimo. Akcentuojama, jog mirties bausmės panaikinimas būtinas saugant žmogiškąjį orumą.

Reuters/Scanpix nuotraukoje: mirties bausme nuteistieji Vladislavas Kovaliovas ir Dmitrijus Konovalovas (abu stovi).

Parengta pagal AFP ir INTERFAX informaciją.

2012.03.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.