Baltarusijos hakeriai įtariami sugadinę Amerikos svetainę


„Amerikos žvalgyba ragina Barako Obamos administraciją patikrinti naują Amerikos sveikatos apsaugos tarnybos kompiuterinį tinklą, ar nėra kenksmingų programų, nes pasirodė pranešimų, kad prie svetainės rengimo prisidėję programuotojai, susiję su Baltarusijos vyriausybe“, – sakoma straipsnyje, išspausdintame laikraštyje Washington Times.

Žvalgybos tarnyba apie savo nuogąstavimus praėjusią savaitę pranešė JAV Sveikatos apsaugos ir socialinių tarnybų ministerijai, kuri atsakinga už HealthCare.gov tinklo parengimą. Konkrečiai sakoma, jog programuotojai iš Baltarusijos, buvusios sovietinės respublikos, palaikančios glaudžius ryšius su Rusija, įtariami įvedę kenksmingus kodus, kurie gali būti panaudojami kibernetinėse atakose.

Svetainės programinis aprūpinimas sieja milijonus amerikiečius, kurie naudojasi sveikatos apsaugos tarnybos paslaugomis, su vyriausybe ir šimtais medicinos įstaigų, aiškinas Bilas Gerzas.

Programinis aprūpinimas „buvo dalinai parašytas Baltarusijoje kūrėjų, kontroliuojant valstybei“, pažymėjo vienas iš specialiųjų tarnybų atstovų, su sąlyga, kad liks anonimiškas. „Autoritarinis Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimas palaiko glaudžius sąjunginius santykius su Rusija ir yra priešiškai nusiteikęs JAV atžvilgiu“.

Nuogąstavimai kilo po Minsko Aukštųjų technologijų parko (ATP) vadovo Valerijaus Cepkalos pareiškimo per Rusijos radijo stotį „Golos Rossiji“ birželio 25 dieną. Antai interviu V.Cepkala paminėjo Amerikos sveikatos apsaugos ministeriją tarp ATP klientų, pažymėdamas, kad jis padeda Barakui Obamai įgyvendinti draudimo reformą. Jis pareiškė, kad programa, parašyta „mūsų programuotojų“, pasirodo visų ligoninių ir draudimo kompanijų monitoriuose, ir jie gali matyti visą informaciją apie konkretų pacientą.

Kaip pranešė JAV Nacionalinės saugumo tarybos oficiali atstovė Katlin Haiden, žvalgybos pranešimas apie Baltarusijos sąsajas su programinio aprūpinimo parengimu buvo „žvalgybos bendruomenės atšauktas netrukus po pasirodymo“. Ir vis dėlto jis privertė ministeriją atlikti patikrinimą, siekiant nustatyti, ar programa „buvo parašyta Baltarusijos kūrėjų“, perduoda leidinys K.Haiden žodžius.

„Iki šiol HHS neaptiko požymių, kad programinis aprūpinimas buvo parengtas Baltarusijoje“, – pareiškė K.Haiden.

Šaltinis: The Washington TimesWashington Free Beacon / The Washington Times

2014.02.07; 05:30

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.