Baltarusijos KGB tebesisvaido kaltinimais


Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) atstovas pareiškė, kad Lietuvos žvalgybos institucijos per karį, išėjusį į atsargą, mėgino organizuoti integruotą žinių apie šalies priešlėktuvinės gynybos sistemą ir karines oro pajėgas gavimo kanalą.

„Per agentūrinę akciją Baltarusijos valstybės saugumo komiteto darbuotojai sulaikė su įkalčiais Lietuvos karinės žvalgybos rezidentą pilietį „F“. Tuo pačiu laiku pagal slaptų žinių perdavimo užsienio specialiajai tarnybai faktą buvo sulaikyti asmenys, su kuriais jis palaikė agentūrinį ryšį“, – antradienį pranešė KGB ryšių su visuomene centro viršininko pareigas laikinai einantis Arturas Strechas.

Atstovas patikslino, kad sulaikytasis – buvęs karys, kuris po išėjimo iš Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų į atsargą 2002 metais išvažiavo nuolat gyventi į Lietuvą ir, turėdamas leidimą gyventi, įsikūrė drauge su šeima Vilniaus priemiestyje.

„Iš Lietuvos karinės žvalgybos jis gavo užduotį sukurti Baltarusijos teritorijoje agentų tinklą, galintį rinkti žinias apie Baltarusijos KOP ir priešlėktuvinės gynybos kariuomenę“, – sakė A. Strechas.

„Galime pasakyti, kad siekiant įgyvendinti nusikalstamą sumanymą, jam, kaip rezidentui, Lietuvos specialiosios tarnybos suteikė finansinę paramą, padėdamos organizuoti mūsų teritorijoje komercinį projektą“, – pažymėjo pašnekovas.

Baltarusijos nacionalinio saugumo komitetas (KGB) Lietuvos pareigūnų pareiškimus dėl Baltarusijoje sulaikytų žvalgų vertina kaip bandymą išsaugoti savo nacionalinių specialiųjų tarnybų, neteisėtai šnipinėjusių suverenios valstybės teritorijoje, įvaizdį, skelbia „Interfax.by“.

„Baltarusijos nacionalinio saugumo komitetas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pareiškimus dėl nutrauktos šnipinėjimo veiklos, kurią vykdė Lietuvos karinės žvalgybos atstovai, laiko nekompetentingais ir vertina juos kaip mėginimą išsaugoti specialiųjų tarnybų, neteisėtai veikusių suverenios valstybės teritorijoje, įvaizdį“, – antradienį per interviu „Interfax-Zapad“ korespondentui sakė Baltarusijos KGB viešųjų ryšių ir informacijos skyriaus pirmininko pareigas einantis Arturas Strechas.

Jis pažymėjo, kad pagrindinė šnipinėjimo akcijos figūra yra Baltarusijos pilietis. Kiek anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijos KGB pranešimą apie tai, kad buvo sulaikytas Lietuvos karinis žvalgas, pavadino šmeižtu, ir nurodė, kad oficialiame KGB tinklalapyje paskelbta informacija neatitinka tikrovės ir nepadeda gerinti dvišalių santykių.

Nuotraukoje: Baltarusijos KGB pirmininkas Vadimas Zaicevas.

Interfaks, Interfax.by pranešimai

2012.07.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.