Baltarusijos KGB užbaigė tyrimą dėl „pliušinių meškiukų”


Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) baigė tyrimą dėl „pliušinių meškiukų desanto“. Taip teigia KGB pirmininko pirmasis pavaduotojas Igoris Sergejenka. Tiesa, I.Sergejenka atsisakė komentuoti šio tyrimo išvadas, taip pat nepaaiškino, kokių veiksmų oficialusis Minskas imsis prieš įtariamus kaltininkus.

Prisiminkime: 2012-ųjų metų liepos 4-ąją dviejų Švedijos piliečių pilotuojamas lengvasis civilinis lėktuvas, neturėdamas leidimo, įskrido į Baltarusijos teritoriją iš Lietuvos teritorijos ir išmėtė virš Minsko ir netoli Minsko esančio Ivenčiaus miestelio pliušinius meškiukus su pritvirtintais parašiutais ir šūkiais, reikalaujančiais žiniasklaidos laisvės.

Po šio Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką asmeniškai pažeminusio įvykio Baltarusijos KGB pradėjo tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo ir suėmė du įtariamuosius – du Baltarusijos piliečius. Beje, suimtieji netrukus buvo paleisti į laisvę, apribojus tik jų judėjimo laisvę.

Dėl 2012-ųjų liepos 31-osios įvykių iš pareigų atleistas Valstybės sienos komiteto pirmininkas Igoris Račkovskis ir Karinių oro pajėgų bei priešlėktuvinės gynybos vadas Dmitrijus Pachmielkinas.

Štai ir visa informacija apie šį incidentą. Bet mes nežinome svarbiausio dalyko: kokių priemonių Baltarusijos saugumiečiai žada imtis prieš tiesioginius incidento kaltininkus – Švedijos piliečius, asmeniškai pilotavusius neleistinai oro erdvę pažeidusį lėktuvą. Ir nežinome, kaip Baltarusijos KGB nusprendė atkeršyti Lietuvai, iš kurios teritorijos pakilo švedų pilotuojamas lėktuvėlis Minsko link. Gal Baltarusijos KGB dovanos šį akibrokštą, o gal tiesiog lauks patogios progos atkeršyti?

Informacijos šaltinis – "Interfaks"

2013.07.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *